تولید محتوا

آشنایی با تولید محتوا


تولید محتوا رکن اصلی و مهم برای ایجاد ارتباط میان کاربران و مشتریان یک وب سایت با برند است. در حقیقت، به واسطۀ محتوای درج شده در وب سایت است که کاربران به محصول یا خدمات ارائه شده از سوی یک کمپانی، شرکت یا سازمان دسترسی پیدا می‌کنند. البته محتوا، از طریق رسانه های گوناگون ممکن است به صورت متنی، تصویری، صوتی یا ویدئویی به مخاطبین ارائه شود. آنچه که در بیان و ارائۀ محتوا بسیار اهمیت دارد، کیفیت و صحت مطالب است. با استفاده از محتوای مناسب هر کسب و کار یا هر شخصی به یک مرجع قابل اطمینان تبدیل می شود. مرچعی که قابل استناد است می تواند برای مالک آن ایجاد درآمد نماید.اهمیت تولید محتوا سئو شده و با کیفیت


اصول سئو بر اساس محتوا انجام می‌شود. در واقع، وب سایت‌های فعال در اینترنت جهت بهبود و رشد عملکرد سایت و همچنین افزایش رتبه وب سایت در اغلب موتورهای جستجو، به تولید محتوای با کیفیت می‌پردازند. با توجه به نقش و اهمیت دسترسی به مشتری و راه کم هزینه جایگاه در موتور جستجو بسیاری از تولیدکنندگان محتوا یا محتوا نویسان، برنامه ریزی و استراتژی خود را بر اساس استانداردها و اصول سئو پیش می برند. اگر در تولید یا بیان محتوا اصول و قواعد سئو را به خوبی رعایت شود. مطمئناً هر سایتی به مرور زمان، در میان بهترین و پرمخاطب‌ترین سایت‌های فعال در حوزۀ کسب و کاری که در آن فعالیت می نماید ظاهر خواهد شد و بدین شکل، در الگوریتم‌های تعریف شده از سوی گوگل نیز، موفق خواهد بود.

محتوا سازی

هر عملی که برای کسب و کاری انجام می‌شود باید هدفمند و مشخص باشد. یعنی نتیجه عملکرد از تولید محتوا تا انتشار و بارگذاری آن، باید کاملاً برنامه‌ریزی شده و موثر باشد. برخی از مهمترین اهداف تولید محتوا :

 • شناساندن و بیان ویژگی‌های کسب و کار به دیگران
 • افزایش یا ارتقاء رتبه‌بندی در سئو
 • ایجاد سهم بازار در میان رغبا و ایجاد فروش و ایجاد مشتریان واقعی
 • مشارکت و تعامل بیشتر در فضای اینترنت با مخاطبین هدف
 • افزایش ورودی و تعداد بازدیدکنندگان
 • افزایش فروش و ایجاد مشتریان وفادار

تولید محتوای موفق و مناسب


برای داشتن موفقیت در هر زمینه‌ای نیاز به برنامه ریزی و راهکار وجود دارد. این برنامه ریزی و راهکار را اصطلاحا استراتژی می نامند. استراتژی و تکنیک‌های قوی که در تولید محتوا از سوی نویسندگان یا تولیدکنندگان محتوا ارائه می‌شود، در واقع باعث افزایش جذب مخاطبین هدف و همچنین پیشی گرفتن از رقبا خواهد شد! از سوی دیگر، گوگل نیز امتیازات وب سایت شما را نیز بالا برده و در صورت پایدار بودن این روند، تعداد بازدیدکنندگان افزایش یافته و موفقیت‌های بیشتری در کسب و کار خود در فضای اینترنت، کسب خواهید کرد. مطمئن باشید! اگر محتوای انتشار یافته در سایت، ساختار صحیح، بیان روان و کاربر پسند داشته باشد، موفقیت شما در گوگل و در میان رقبا، چشمگیر و ماندگار خواهد شد

استراتژی محتوایی

نتیجه گرایی، جذابیت و هدفمندی


برای این منظور نیاز است که چندین عامل اساسی و مهم مورد بازرسی و بررسی دقیق و ویژه شود توجه به این عنوان و توضیحات آن می تواند نقش بسیار اساسی در پیشرفت هر کسب و کاری داشته باشد:.

 1. بررسی محتوای منتشر شده در وب سایت رُقبا

 2. از مهمترین اقدامات، قبل از تولید محتوا، بررسی محتواها و مقالاتی است که در وب سایت رقبا منتشر شده است! با شناسایی نقاط قوت و ضعف رقیبان می توان نواقص و کاستی هایی که در محتوا رقیب وجود دارد و یا نقاط قوتی که او دارد در نظر گرفت و در زمان رقابت بتوان با ارائه بهتر گوی سبقت را از ربود. این کار، نواقص و کاستی‌هایی که در محتواهای رغیب ارائه شده و ممکن است برای مخاطب مهم باشد را مشخص می نماید. بدین شکل، محتوای ارائه شده محتوای کاملاً خاص و با کیفیتی خواهد شد این ویژگی باعث می شود مخاطبان و مشتریان به کسب و کاری که بهتر محتوا ارائه می دهد مراجعه نمایند.

 3. تقویم محتوایی

 4. تقویم محتوایی یکی از مهمترین چشم اندازهایی است که هر کسب و کاری باید داشته باشد. برای موفقیت نیاز به پایداری و تداوم وجود دارد. با توجه به تقویم محتوایی فرد می تواند برای کسب و کار خود برنامه ریزی نماید.

  تقویم محتوایی

 5. تیتر های جذاب و گیرا

 6. استفاده از عناوین جذاب و گیرا در محتوا یکی از راه های جذب مخاطب است. اما به یاد داشته باشید استفاده از تیتر های جذاب و با کیفیت نه تیتر های زرد . استفاده از تیتر زرد مخاطبی بی کیفیت و موقتی را به سمت مجموعه شما هدایت خواهد نمود. موضوعی که آسیبی بسیار شدیدی به کسب و کار می زند. علت این آسیب چندین موضوع مختلف است
  1- اتلاف وقت و زمان
  2- عدم تناسب میان محصولات و خدمات شما با مراجعین
  3- دلسری بعلت عدم فروش و از بین رفتن منابع
  عنوان جذاب، ذهن مخاطب را درگیر محتوا کلی مقاله کرده و او را علاقه‌مند به مطالعه یا مشاهدۀ کل محتوای سایت خواهد کرد! بر اساس آمارهای منتشر شده، 80 درصد افراد یا مخاطبین به عنوان محتوا توجه می‌کنند! بنابراین، باید در بیان عناوین گیرا در محتواهای ارائه شده در وب سایت، دقت نظر بیشتری داشت. در عناوین محتوا، علاوه بر کلمه کلیدی، می‌توانید از اعداد، پندها و نصایح، سخنان طنز‌آمیز، کلمات پر قدرت و پرسشی و . . . استفاده کنید.

 7. لیست کلمات کلیدی

 8. استفاده از کلمات کلیدی مناسب در محتوا، مهمترین دلیل فنی است که نویسندگان در تولید محتوا به آن اهمیت زیادی می‌دهند. از همین رو، باید لیست کاملی از کلمات کلیدی تهیه کرده و برای هر یک از آنها، محتوای یونیک و کاربر پسند تولید شود. در واقع، باید کاربران و مخاطبین هدف هر کسب و کاری، چه کلمات کلیدی را جستجو می‌کنند و با توجه به واژۀ جستجو شده یا کلمه کلیدی، محتوای اثربخش و با کیفیت تولید شود.

 9. شناسایی و اهمیت به مخاطب

 10. همواره باید در حین تهیۀ محتوا، به این نکته کلیدی توجه داشته باشید که این مطلب یا محتوا جه نیازی از کاربر پاسخ می دهد. در واقع، محتوایی که تولید می‌شود زمانی مناسب یک کسب و کار است که 2 فاکتور رفع نیاز مخاطب و ارائه درست کالا یا خدمات کسب و کار را داشته باشد.اگر محتوای تولید شده دربردارندۀ چنین ویژگی مهمی باشد، قطعاً مخاطبین بیشتری جذب وب سایت خواهند شد.

  طراحی محتوا

 11. نگارش خلاق و ایده پردازی در محتوا

 12. بعد از دید شدن تیتر اصلی و جذاب این محتوای خلاق است که باعث افزایش زمان حضور مخاطب و جذب او به یک وب سایت می شود. اغلب بیشترین میزان توجه به نوشته هایی است که توسط نویسندگان با خلاقیت و دقت در یک وب سایت یا مجموعه ای قرار می گیرد

 13. تهیه و تولید محتوای بصری

 14. این روزها، بیشتر افراد به جای وقت گذاشتن برای مطالعۀ یک مقالۀ چند صد کلمه‌ای، ترجیح می‌دهند، محتوای ویدیویی یا تصویری مشاهده کنند. بنابراین، در کنار تولید محتوای متنی پربازده و با کیفیت، به تهیه و تدوین محتوای تصویری و ویدیوییِ جذاب نیز اهمیت داده شود. به خصوص اگر، قصد پیشرفت و افزایش مشتریان وجود دارد. این نوع محتوا را در سایت و شبکه های اجتماعی مرتبط خود منتشر شود..

 15. به روزرسانی محتوا

 16. محتوا و مقالات نیازمند به روزرسانی هستند. حتما مقالات و محتواهای قدیمی باید بررسی و مجددا ویرایش و بازنشر شوند. آموزش های تکنیک‌های جدید و جذاب جهت تولید محتوا و به روز کردن سایت می بایست مورد توجه واقع شوند. به طور کلی، سایت‌هایی که پربازدید و معتبر هستند، به شکل منظم، حداقل در هفته 2 مرتبه، محتوای سایت خود را به روز می‌کنند و به همین علت روزانه تعداد بازدیدکنندگان آنها نیز افزایش می‌یابد.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید