ورود اطلاعات

آشنایی با ورود اطلاعات

برای فعالیت در حوزه دیتا اینتری یا ورود اطلاعات باید نسبت به آموزش و ارتقا برخی مهارت‌ها توجه بیشتری داشته باشید. ورود اطلاعات در حال حاضر، یکی از شغل‌های پر طرفدار محسوب می‌شود که متناسب با هر پروژه‌ای، میزان مهارت شما نیز سنجیده و ارتقا خواهد یافت. در این نوشتار در خصوص ورود اطلاعات، مطالب مهمی ارائه نموده‌ایم.مراحل ورود اطلاعات


ورود اطلاعات یا دیتا اینتری، امروزه به عنوان یک شغل و تخصص محسوب می‌شود. با توجه به گستردگی فعالیت یک برند یا شرکت، ممکن است تعداد نیروهای فعال در این حوزه بیش از یک نفر باشند. بیشتر کسب و کارهای امروزی، به ویژه کسب و کارهای آنلاین برای ورود محتوا یا اطلاعات سئو شده، نیاز به فرد متخصص در حوزۀ دیتا اینتری دارند. شاید ورود اطلاعات در حجم کم، برای یک فرد مبتدی کار آسانی باشد، اما با توجه به افزایش حجم کاری، میزان تخصص و مهارت فرد نیز در روند انجام کار بسیار موثر خواهد بود.

هر چه میزان مهارت و توانایی فرد بالا باشد، سرعت و دقت ورود داده‌ها و اطلاعات مورد نیاز نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال در اغلب فروشگاه‌های اینترنتی، ورود ارقام و قیمت‌ها به صورت دقیق، بسیار قابل توجه است. چرا که در صورت کم یا زیاد شدن یک عدد، قیمت‌ یک محصول افزایش یا کاهش زیادی خواهد داشت. نتیجۀ این اتفاق، ضررهای جبران ناپذیری است که برای کسب و کار آنلاین رخ خواهد داد.


ورود اطلاعات

برای بسیاری از صاحبان کسب و کارهای آنلاین، تسلط فرد به مباحث و دانش سئو بسیار مهم می‌باشد. یکی از عوامل مهمی که باعث بهتر شدن رتبه گوگل یک وب سایت می‌شود، تولید و بارگذاری محتوای با کیفیت و سئو شده است. اگر فعالان این حوزه از مهارت و دانش کافی برخوردار نباشند، مسلما وب سایت شما نیز در رتبه‌‌بندی گوگل، چندان موفق نخواهد شد.

متخصصان دیتا اینتری، با وارد کردن اطلاعات به پایگاه داده یا بارگذاری محتواها و همچنین تجزیه و تحلیل داده‌ها در کسب و کارهای مختلف، مشغول به فعالیت خواهند شد. آنها از مجموعه نرم افزارهای آفیس و همچنین گوگل داکس استفاده می‌کنند.


مهارت‌های لازم برای ورود اطلاعات

 کسب مهارت‌های کامپیوتری

برای آنکه در این حوزه به عنوان فرد متخصص و کاربلد ظاهر شوید، باید نسبت به آموزش و یادگیری برنامه‌های پرکاربرد مانند اِکسل و وُرد تمرکز بیشتری داشته باشید. در صورت تسلط بر این نرم افزارها، سرعت انجام کارهای مربوط به ورود اطلاعات افزایش خواهد یافت. برای یادگیری نیز می‌توانید به وب سایت‌های مختلف آموزشی مراجعه کرده و فیلم‌ها یا ویدئوهای آموزشی را دانلود کنید. همچنین لازم است در خصوص نحوۀ عملکرد اسکنر، پرینتر و سایر دستگاه‌های ورودی دیجیتال، آموزش‌های لازم را کسب کنید. مطمئن باشید! با تمرین و ممارست زیاد، تسلط بالایی بر نرم افزارهای کامپیوتری پیدا خواهید کرد و ضمنا از پس انجام هر پروژه‎ای بر می‌آیید.


مهارت‌های لازم برای ورود اطلاعات

 تقویت و تسلط بر زبان‌های خارجی

یکی دیگر از مهارت‌های مهمی که بهتر است نسبت به آموزش یا تقویت آن، اهمیت قائل شوید، تسلط بر زبان‌های خارجی است. در میان سفارش‌های ورود و ثبت اطلاعات، برخی از سفارش‌ها به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌های خارجی می‌باشند. در صورت تسلط بر یکی از زبان‌های خارجی، پذیرش پروژه‌های مختلف برای شما نیز بهتر و بیشتر خواهد بود. ضمن آنکه، بر میزان درآمد شما نیز افزوده می‌شود.


 تمرین برای تبدیل شدن به تایپیست حرفه‌ای

آنچه که در این حوزه بسیار پر اهمیت است، سرعت و دقت بالای متخصص دیتا اینتری است. برای افزایش سرعت و دقت ورود داده‌ها و اطلاعات، باید تمرین زیادی با صفحه کلید یا کیبورد داشته باشید. اگر بیشتر پروژۀ شما در خصوص ورود داده‌های عددی یا حسابداری است، بهتر است بر 10 کلید عددی صفحه کلید مسلط باشید.

چنانچه به عنوان تولید کننده محتوا یا تبدیل فایل صوتی به فایل متنی، قصد فعالیت دارید، لازم است بر بخش حروف و علائم صفحه کلید مسلط باشید. برای ارتقا و تقویت این نوع مهارت‌ها، باید تمرینات زیادی در نظر بگیرید. برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های متنوع زیادی در این حوزه وجود دارند که می‌توانید برای تمرین از آنها استفاده کنید. در حالت کلی، باید در یک دقیقه، 35 کلمه وارد کنید.


 افزایش مهارت ارتباط و تعامل با کارفرمایان

در مدت زمان انجام پروژه‌های دیتا اینتری، نیاز زیادی به برقراری ارتباط با کارفرمایان خواهید داشت. برای رفع برخی از ابهامات پروژه، ممکن است نیاز به تعامل بیشتری با آنها داشته باشید. ضمن آنکه، برقراری و حفظ ارتباط موثر با مشتری یا کارفرما، باعث افزایش اعتبار شما و همچنین جلب رضایت بیشتر او خواهد شد.


تمرین برای تبدیل شدن به تایپیست حرفه‌ای در شغل ورود اطلاعات

فرصت‌های شغلی مختلف برای متخصصین ورود اطلاعات

با یادگیری مهارت‌های ذکر شده، فرصت‌های شغلی زیادی را کسب خواهید کرد. بیشتر متخصصین این حوزه به صورت فریلنسری پروژه‌های شرکت‌های مختلف را دریافت می‌کنند. اغلب افراد به شکل دورکاری، تمام وقت یا پاره‌وقت به انجام پروژه‌ها می‌پردازند. یکی از دلایل استقبال از این فرصت شغلی به ویژه برای فریلنسرها، منعطف بودن زمان کاری است. با توجه به اینکه، حقوق دریافتی آنها نیز بر اساس تعداد کلمات یا محتوای وارد شده محاسبه می‌شود.

از سوی دیگر، اگر به صورت کارمند تمام وقت در این حوزه فعالیت داشته باشید، ساعات کاری شما مشخص بوده و میزان دریافتی شما نیز ثابت خواهد بود. از جمله فرصت‌های شغلی که برای متخصصین در این حوزه وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.


  •  وارد کردن و ثبت داده‌های عددی
  •  بروزرسانی یا ثبت اطلاعات مشتریان
  •  تبدیل انواع فایل صوتی به متن
  •  اصلاح یا تغییر داده‌ها و فایل‌های مختلف و ثبت مجدد آنها
  •  ثبت انواع داده‌های علمی و پزشکی
  •  وارد کردن یا استخراج نمودن داده‌های مهم از ایمیل‌های ارسالی
  •  بارگذاری محتواهای مختلف در سایت بر اساس اصول و قواعد سئو
  •  جمع‌آوری انواع اطلاعات و دسته‌بندی آنها
  •  بروزرسانی داده‌ها و اطلاعات در پایگاه‌ داده‌

فرصت‌های شغلی مختلف برای متخصصین ورود اطلاعات

نکتۀ پایانی

اگر به هر دلیلی فرصت کسب مهارت‌های عنوان شده را ندارید و پروژه‌های زیادی برای ورود اطلاعات در اختیار دارید، حتماً از یک فرد متخصص و مجرب در این حوزه کمک بخواهید. با توجه به اینکه، در حال حاضر شرکت‌های زیادی در زمینۀ دیتا اینتری فعالیت می‌کنند. در صورت لزوم، می‌توانید پروژه‌های خود را به آنها بسپارید. اما پیش از آنکه پروژۀ خود را به شرکت‌ها یا افراد متخصص دیتا اینتری بسپارید، حتماً نسبت به میزان مهارت، دانش و مسئولیت‌پذیری آنها تحقیق کنید. با برگزاری جلسات مصاحبۀ حضوری یا غیر حضوری، از سطح دانش و مهارت آنها مطمئن شوید و از آنها رزومه یا نمونه کار دریافت کنید. سپس پروژۀ خود را همراه با ارائۀ توضیحات کامل و بیان جزئیات به آنها بدهید.

پیشنهاد می‌کنیم در طول انجام پروژه، نسبت به سرعت عمل و دقت فرد، نظارت و تمرکز بیشتری داشته باشید تا بدین نحو کاستی‌ها و نواقص موجود در فرایند ورود اطلاعات رفع شود.چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید