تولید محتوا گرافیکی

آشنایی با تولید محتوا گرافیکی

امروزه تولید محتوا گرافیکی یکی از گزینه‌های مناسب، برای ارتقای کسب و کار و رشد مشاغل در زمینه‌های مختلف به شمار می‌رود. گرافیک یکی از بخش های مهم در تبلیغات است؛ زیرا مخاطبان به واسطۀ مشاهدۀ ویدئوهای تبلیغاتی، بیشتر جذب محصول یا خدمات می‌شوند. تولید محتوا گرافیکی دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است که هر کدام به صورت، تخصصی و عمومی تولید می‌شوند.اهمیت تولید محتوا گرافیکی


امروزه، تولید محتوا گرافیکی جزء یکی از رشته های تخصصی به شمار می رود؛ که می تواند از طریق محتوا، با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. در عصر امروزی با گسترش وسایل ارتباطی و فناوری ، جمع کثیری از افراد متخصص با توجه به توانایی های خود وارد این عرصه شده و همواره مخاطبان زیادی را متوجه خود کرده اند.تولید محتوا گرافیکی در زمینه های مختلف به خصوص در زمینه‌ی ‌ بازاریابی تاثیر بسزایی داشته است. گرافیک یکی از بخش های مهم در تبلیغات به شمار می‌رود؛ زیرا مخاطب از طریق دیدن بیشتر جذب محتوا می شوند.


تولید محتوا گرافیکی

محتوای گرافیکی در مجموع شامل فیلم، تصویر و نمودارها می شوند که می تواند جنبه ی آموزشی، تبلیغاتی و رقابتی داشته باشند. این مجموعه از دو بخش محتوا و گرافیک تشکیل شده؛ که با قرار گرفتن در کنار هم، به صورت مکمل، یکدیگر را کامل می کنند.

محتوا: محتوا در اصل یکی از بخش های مهم در سایت می باشد؛ که از نظر گوگل و مخاطب بسیار اهمیت دارد. محتواهای مفید و ارزشمند و همچنین خلاقانه می توانند در افزایش مخاطب و جذب آن ها موثر باشند. محتوا خود به تنهایی دارای چند زیر مجموعه بوده که محتوای گرافیکی و تصویری و متنی نمونه هایی از محتوا می باشند.یکی از نکات مهم در تولید محتوا جلوگیری از تکرار و کپی کردن در حین تولید محتوا است . هر چه محتوا خلاقانه و تخصصی باشد؛ همان قدر سبب محبوبیت می شود.

گرافیک: گرافیک در اصل به معنی تلفیق رنگ ها در تصاویر و نقاشی است ؛ نقش و نگار های موجود بر روی بوم و دیوار شامل گرافیک هستند.


اهمیت تولید محتوا گرافیکی

با استفاده از این روش سرعت رسیدن به هدف افزایش یافته و موجب کسب اعتماد مخاطب می شود. تمامی این اتفاقات دست به دست هم داده تا روند مطرح شدن برند و محصول شما افزایش یابد.


انواع محتوا گرافیکی

 اینفوگرافیک: در این روش متن و تصویر با یکدیگر تلفیق شده و در زمانی کوتاه مطلب را به مخاطب می رساند.ابزار های تولید محتوا، شامل تصاویر، نمودار، آمار و اطلاعات و آیکون است. همواره با افزایش محبوبیت این محتوا، از آن به عنوان روشی مناسب برای بازاریابی و تبلیغ نیز استفاده می کنند.

 موشن گرافیک: : این محتواها به صورت آنلاین و آفلاین قابل مشاهده بوده ؛که دارای تصاویر و اصوات گوناگون می باشد.

اسلاید، اسکرین شات ها، عکس نوشته ها


انواع محتوا گرافیکی

فرایند تولید محتوا گرافیکی

مرحله ی اول/ / برای شروع در گام نخست باید بین عکس و متن خود ارتباط برقرار کنید و از طیف های روایتی و داستانی استفاده کنید‌.

مرحله ی دوم/ سعی کنید محتوایی کوتاه و مختصر تولید کرده تا علاوه بر کم حجم بودن ، توجه اطرافیان و کاربران را به خود جلب کند؛ و در نهایت موجب افزایش اشتراک گذاری شود.

مرحله ی سوم/ اطلاعات به صورت کامل و دقیق باشد و از بی نظمی و آشفتگی در تولید محتوای گرافیکی خودداری کنید. زیرا آشفتگی محتوا، موجب از بین رفتن تاثیرات مفید می شود.

مرحله ی چهارم/ محتوا باید به صورتی باشد؛ که تمامی احساسات کاربر را درگیر خود کند.

مرحله ی پنجم/ در ابتدای محتوا از آمار و داده ها استفاده کرده و مکانی مناسب به مثال ها اختصاص دهید؛ در این صورت روند تولید محتوای، استاندارد شما به خوبی حفظ می شود.

مرحله ی ششم / از به کارگیری کلمات دشوار بپرهیزید ؛ زیرا برای تمامی افراد قابل فهم نمی باشد. پس برای کرایی محتوای خود از کلمات ساده و دقیق استفاده کنید.


مزایا تولید محتوا گرافیکی

تولید محتوا گرافیکی باید به طور کامل با برند و لوگوی شما همخوانی داشته باشد تا بتوانید این محتوا را بین دوستان خود منتشر کنید.

 افزایش دایره ارتباطات: تولید محتوا گرافیکی موجب برقراری ارتباط موثر با مخاطب می شود که به راحتی می توانید پیام خود را از این طریق به مخاطب برسانید و در صورت داشتن محتوای جذاب به آسانی می توان اعتماد مخاطب را به سایت خود جلب کرد.


 مطرح شدن برند شما : موتور جستجو با تشخیص کیفیت محتوای شما، آن ها را رتبه بندی کرده و سبب افزایش امتیاز می شود. در نتیجه با روند صعودی سایت شما میزان فروش محصولات نیز افزایش می یابد.


 تولید محتوای کاربردی و قابل فهم: کلمات به تنهایی توانایی انتقال دقیق اطلاعات مدنظر را ندارند به همین دلیل محتوای گرافیکی، یکی از گزینه های مناسب برای گیرایی بالا با بهره گیری از تصویر و محتوا می باشد که در نهایت محتوایی جامع و کم حجم تحویل می دهد.


 محبوبیت و ارتقای شبکه اجتماعی: طراحی های خلاقانه علاوه بر افزایش کاربر موجب برقراری ارتباط بین شرکت و مخاطبان می شود. محتوای گرافیکی جذاب، کاربر را ترغیب به همکاری و مشارکت با شرکت ها می کند.


جایگاه تولید محتوای گرافیکی در رونق کسب و کار شمار:

امروزه با گسترش وسایل ارتباطات مسیرهای مختلف برای تبلیغات محصولات و برندها وجود داشته که تولید محتوا گرافیکی یکی از روش های مناسب در این زمینه است؛ که همواره به دلیل افزایش محبوبیت محتوا رقابت تنگاتنگی در این مجموعه به وجود آمده است. متخصصان این رشته، برای ارتقای جایگاه خود در میان رقیبان از محتواهای خلاقانه و مخاطب پسند استفاده می کنند.تحقیقات موجود حاکی از این بوده که ۹۰درصد کاربران، جذب محتوای گرافیکی و تصویری می شوند.


مزایا تولید محتوا گرافیکی

تعرفه‌های تولید محتوا گرافیکی

در تولید محتوا گرافیکی بر اساس استفاده از ابزارهای تخصصی و عمومی یکسری هزینه های معین در نظر گرفته شده که با توجه به نوع محتوای شما تغییر می‌کند. عوامل مختلفی می‌توانند در این ماجرا دخیل باشند که برای نمونه می‌توان به کیفیت محتوا و ابزارهای صوتی و تصویری اشاره کرد.


نتیجه :

برای موفقیت در این مسیر باید از افراد با تجربه و متخصص کمک بگیرید؛ زیرا برای پیشرفت باید خود را با مسائل روز و نیازهای مخاطبان هماهنگ کنید. با ایده پردازی درست و جمع آوری اطلاعات از منابع معتبر می توانید از رقبای خود پیشی گرفته و محتوایی تاثیر گذار تولید کنید. به همین دلیل باید در این مسیر برای انتخاب گزینه‌ها بسیار دقت کرده و گام های محکمی بردارید؛ زیرا محتوای گرافیکی در عصر ارتباطات کمک شایانی به رونق کسب و کار شما می‌کند و این محتوا یکی از گزینه‌های ضروری برای مطرح شدن برند و شرکت شما می‌باشد.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید