تولید محتوای گرافیکی مناسب برای مشاغل

تولید محتوای گرافیکی یکی از گزینه‌های مناسب، برای ارتقای کسب و کار و رشد مشاغل در زمینه‌های مختلف به شمار می‌رود. گرافیک یکی از بخش‌های مهم در تبلیغات است. زیرا مخاطبان به واسطه مشاهده ویدئوهای تبلیغاتی، بیشتر جذب محصول یا خدمات می‌شوند. تولید محتوای گرافیکی دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است که هر کدام به صورت، تخصصی و عمومی تولید می‌شوند.


اهمیت تولید محتوای گرافیکی

امروزه، تولید محتوای گرافیکی جز یکی از رشته‌های تخصصی به شمار می‌رود که می‌تواند از طریق محتوا، با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. در عصر امروزی با گسترش وسایل ارتباطی و فناوری، جمع کثیری از افراد متخصص با توجه به توانایی های خود وارد این عرصه شده و همواره مخاطبان زیادی را متوجه خود کرده‌اند. تولید محتوای گرافیکی در زمینه‌های مختلف به‌خصوص در زمینه بازاریابی تاثیر به‌سزایی داشته است. گرافیک یکی از بخش‌های مهم در تبلیغات به شمار می‌رود، زیرا مخاطب از طریق دیدن، جذب محتوا می‌شود.

محتوای گرافیکی و درک معنی دقیق آن

محتوای گرافیکی در مجموع شامل فیلم، تصویر و نمودارها می‌شود که می‌تواند جنبه آموزشی، تبلیغاتی و رقابتی داشته باشد. این مجموعه از دو بخش محتوا و گرافیک تشکیل شده که با قرارگرفتن در کنار هم به‌صورت مکمل، یکدیگر را کامل می‌کنند. در ادامه مطلب در مورد معنی محتوا و گرافیک مطالب خوبی بیان شده‌اند.

اهمیت تولید محتوای گرافیکی

محتوا

 محتوا در اصل یکی از بخش‌های مهم در سایت است که از نظر گوگل و مخاطب بسیار اهمیت دارد. محتواهای مفید و ارزشمند و همچنین خلاقانه می‌توانند، در افزایش مخاطب و جذب آن‌ها موثر باشند. محتوا خود به‌تنهایی دارای چند زیرمجموعه بوده که محتوای گرافیکی و تصویری و متنی نمونه‌هایی از محتوا هستند. یکی از نکات مهم در تولید محتوا جلوگیری از تکرار و کپی‌کردن در حین تولید محتوا است. هر چه محتوا خلاقانه و تخصصی باشد؛ همان قدر سبب محبوبیت می‌شود.

گرافیک

 گرافیک در اصل به معنی تلفیق رنگ‌ها در تصاویر و نقاشی است. نقش‌ونگارهای موجود بر روی بوم و دیوار شامل گرافیک هستند.

انواع تولید محتوای گرافیکی

با استفاده از تولید محتوای گرافیکی سرعت رسیدن به هدف افزایش یافته و موجب کسب اعتماد مخاطب می‌شود. تمامی این اتفاقات دست‌به‌دست هم داده که روند مطرح شدن برند و محصول شما افزایش یابد.

اینفوگرافیک

در این روش متن و تصویر با یکدیگر تلفیق شده و در زمانی کوتاه مطلب را به مخاطب می‌رساند. ابزارهای تولید محتوا، شامل تصاویر، نمودار، آمار و اطلاعات و آیکون هستند. همواره با افزایش محبوبیت این محتوا، از آن به‌عنوان روشی مناسب برای بازاریابی و تبلیغ نیز استفاده می‌کنند.

موشن‌گرافیک

 این محتواها به‌صورت آنلاین و آفلاین قابل‌مشاهده بوده که دارای تصاویر و اصوات گوناگون است.

موشن گرافیک در تولید محتوای گرافیکی

فرایند تولید محتوای گرافیکی

افرادی که قصد دارند به تولید محتوای گرافیکی بپردازند، بهتر است که مراحل و اصول خاصی را دنبال کنند.

مرحله اول

 برای شروع در گام نخست باید بین عکس و متن خود ارتباط برقرار کنید و از طیف‌های روایتی و داستانی استفاده کنید‌.

مرحله دوم

 سعی کنید محتوایی کوتاه و مختصر تولید کرده که علاوه بر کم‌حجم‌بودن، توجه اطرافیان و کاربران را به خود جلب کند و در نهایت موجب افزایش اشتراک‌گذاری شود.

مرحله سوم

 اطلاعات به‌صورت کامل و دقیق باشد و از بی‌نظمی و آشفتگی در تولید محتوای گرافیکی خودداری کنید. زیرا آشفتگی محتوا، موجب ازبین‌رفتن تاثیرات مفید می‌شود.

مرحله چهارم

 محتوا باید به صورتی باشد که تمامی احساسات کاربر را درگیر خود کند.

مرحله پنجم

در ابتدای محتوا از آمار و داده‌ها استفاده کرده و مکانی مناسب به مثال‌ها اختصاص دهید. در این صورت روند تولید محتوای استاندارد شما به‌خوبی حفظ می‌شود.

مرحله ششم

 از به‌کارگیری کلمات دشوار بپرهیزید. زیرا برای تمامی افراد قابل‌فهم نیست. پس برای کارایی محتوای خود از کلمات ساده و دقیق استفاده کنید.

مزایای تولید محتوای گرافیکی

تولید محتوای گرافیکی باید به طور کامل با برند و لوگوی شما همخوانی داشته باشد که بتوانید، این محتوا را بین دوستان خود منتشر کنید.

افزایش دایره ارتباطات

 تولید محتوای گرافیکی موجب برقراری ارتباط موثر با مخاطب می‌شود که به‌راحتی می‌توانید، پیام خود را از این طریق به مخاطب برسانید. در صورت داشتن محتوای جذاب به‌آسانی می‌توان اعتماد مخاطب را به سایت خود جلب کرد.

مطرح‌شدن برند شما

 موتور جستجو با تشخیص کیفیت محتوای شما، آن‌ها را رتبه‌بندی کرده و سبب افزایش امتیاز می‌شود. در نتیجه با روند صعودی سایت شما میزان فروش محصولات نیز افزایش می‌یابد.

تولید محتوای کاربردی و قابل‌فهم

 کلمات به‌تنهایی توانایی انتقال دقیق اطلاعات مدنظر را ندارند. به همین دلیل محتوای گرافیکی، یکی از گزینه‌های مناسب برای گیرایی بالا با بهره‌گیری از تصویر و محتوا است که در نهایت محتوایی جامع و کم‌حجم تحویل می‌دهد.

محبوبیت و ارتقای شبکه اجتماعی

 طراحی‌های خلاقانه علاوه بر افزایش کاربر، موجب برقراری ارتباط بین شرکت و مخاطبان می‌شوند. محتوای گرافیکی جذاب، کاربر را ترغیب به همکاری و مشارکت با شرکت‌ها می‌کند.

جایگاه تولید محتوای گرافیکی در رونق کسب‌وکار 

امروزه با گسترش وسایل ارتباطات، مسیرهای مختلف برای تبلیغات محصولات و برندها وجود داشته که تولید محتوای گرافیکی یکی از روش‌های مناسب در این زمینه است. همواره به دلیل افزایش محبوبیت محتوا، رقابت تنگاتنگی در این مجموعه به وجود آمده است. متخصصان این رشته، برای ارتقای جایگاه خود در میان رقیبان از محتواهای خلاقانه و مخاطب‌پسند استفاده می‌کنند. تحقیقات موجود حاکی از این بوده که ۹۰ درصد کاربران، جذب محتوای گرافیکی و تصویری می‌شوند.

جایگاه تولید محتوای گرافیکی

تعرفه‌های تولید محتوای گرافیکی

در تولید محتوای گرافیکی بر اساس استفاده از ابزارهای تخصصی و عمومی یکسری هزینه‌های معین در نظر گرفته شده که باتوجه‌به نوع محتوای شما تغییر می‌کند. عوامل مختلفی می‌توانند، در این ماجرا دخیل باشند که برای نمونه می‌توان به کیفیت محتوا و ابزارهای صوتی و تصویری اشاره کرد. برای موفقیت در این مسیر باید از افراد باتجربه و متخصص کمک بگیرید. زیرا برای پیشرفت باید خود را با مسائل روز و نیازهای مخاطبان هماهنگ کنید.

با ایده‌پردازی درست و جمع‌آوری اطلاعات از منابع معتبر می‌توانید، از رقبای خود پیشی گرفته و محتوایی تاثیرگذار تولید کنید. به همین دلیل باید در این مسیر برای انتخاب گزینه‌ها بسیار دقت کرده و گام‌های محکمی بردارید. زیرا محتوای گرافیکی در عصر ارتباطات کمک شایانی به رونق کسب‌وکار شما می‌کند و این محتوا یکی از گزینه‌های ضروری برای مطرح‌شدن برند و شرکت شما است.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می‌توانید، با ما در ارتباط  باشید:

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما
می‌توانید، درخواست خود را ثبت کنید.

شبکه‌های اجتماعی

از طریق شبکه‌های اجتماعی
نیز می‌توانید، با ما ارتباط داشته باشید.

تماس تلفنی

از طریق شماره‌های دفتر
نیز می‌توانید، با ما ارتباط داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می‌توانید، درخواست مشاوره کنید.

 

یا با ما از طریق تلفن یا ایمیل در ارتباط باشید.

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه‌های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید.