عکاسی

آشنایی با عکاسی

یکی از روش‌های تبلیغاتی جذاب و پرطرفدار، استفاده از عکس‌های تبلیغاتی با کیفیت و متفاوت است که علاوه بر معرفی برند، باعث جذب مشتریان بیشتر خواهد شد. این نمونه از عکس‌ها در قالب پوستر، بیلبورد، مجله و حتی تیزرهای تبلیغاتی کاربرد خواهند داشت. با توجه به اینکه، اغلب کمپین‌های تبلیغاتی، برای معرفی محصول یا خدمات خود، از تصاویر و عکس‌های منحصربه‌فرد استفاده می‌کنند.فرایند عکاسی


عکاسی تبلیغاتی، از سوی شرکت‌های نام آشنا و معتبر، امروزه، یکی از مهمترین روش‌های تبلیغاتی و معرفی محصول یا خدمات شناخته شده است. از همین رو، اغلب مدیران و صاحبان کسب و کار، جهت شناساندن برند، خدمات و محصولات خود در حوزه‌های متعدد، از عکاسان تبلیغاتی حرفه‌ای و کاربلد دعوت خواهند کرد تا نتیجۀ کار با آنچه آنها برای معرفی برند خود در نظر دارند، مطابقت داشته باشد

تبلیغات تصویری یا ویدیویی، امروزه، به عنوان یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغاتی محسوب می‌شود. به همین خاطر، آنچه که باعث موفقیت عکاس تبلیغاتی می‌شود، ایده‌پردازیِ خلاقانه، سطح دانش فنی و تجربی و همچنین میزان تجربۀ او در این حوزه می‌باشد.

پیش از شروع عکاسی تبلیغاتی، عکاس باید با سفارش‌دهندۀ کار یا کارفرما، جلسات متعدد برگزار کند تا بر اساس نیاز و خواستۀ او، تصاویر و عکس‌ها ثبت شوند. پس از آنکه، اطلاعات کافی توسط عکاس جمع‌آوری شد، اینک، عکاس باید نسبت به تهیۀ تجهیزات لازم جهت اجرای صحیح پروژه اقدام کند.


عکاسی تبلیغاتی

مراحل عکاسی تبلیغاتی


برای آنکه عکس تبلیغاتی مخاطب‌پسند و خاص تهیه کنید، باید مراحل زیر را با دقت انجام دهید تا در نهایت، عکس تبلیغاتیِ رزولوشن بالا و جذاب برای تبلیغات ارائه کنید.


مرحلۀ اول

در وهلۀ اول، محصول یا خدماتی که قصد عکاسی از آن را دارید، باید توسط کارفرما یا سفارش‌دهنده به طور کامل معرفی شود. همچنین باید خواسته و نیاز کارفرما با توجه به نوع سبک عکاسی در نظر گرفته شود. عکاس تبلیغاتی با تشکیل جلسات هدفمند، با دیدگاه و تفکر کارفرما بیشتر آشنا شده و بر اساس نظر و ایدۀ او، اقدام به شروع مرحلۀ بعد خواهد کرد.


مرحلۀ دوم

در این مرحله از عکاسی تبلیغاتی، عکاس به خلق ایده‌ای نو و متفاوت می‌پردازد. عکاس باید مفهوم و پیام اصلی عکس مدنظر را به خوبی به مخاطبین و مشتریان منتقل کند. در حقیقت، با وجود ایدۀ خلاقانه و جذاب، مسیر تهیۀ عکس تبلیغاتی نیز مشخص خواهد شد. عکاس تبلیغاتی، با در نظر گرفتن تجربه، دانش، تجهیزات و ایدۀ خود، عکس نهایی را ثبت خواهد کرد. به هر میزان که ایده و طرح عکاس، منحصربه‌فرد و خاص باشد، به همان اندازه، جذابیت بصری و کیفیت عکس تبلیغاتی نیز بیشتر خواهد شد!


طراحی دکور

مرحلۀ سوم

پس از آن که جلسات متعدد با کارفرما برگزار نمودید و طرح و ایدۀ خود را جهت ثبت عکس تبلیغاتی، مشخص کردید، اینک، باید برای اجرای پروژه، باید برنامه‌ریزی مشخص و همچنین زمان‌بندی دقیق انجام دهید.

از زمان شروع پروژه، تا زمان تحویل کار، باید همه چیز، به طور شفاف مشخص شود. همچنین نوع تجهیزات مورد نیاز، نحوۀ آماده‌سازی دکور جهت عکاسی، تعداد افراد گروه، نوع سبک عکاسی، مدت زمان مورد نیاز جهت ویرایش عکس و زمان تحویل پروژه، باید مشخص شوند تا کار به صورت اصولی و دقیق انجام شود.


عکاسی

مرحلۀ چهارم

در این مرحله، تجهیزات اصلی و لوازم جانبی جهت ثبت عکس تبلیغاتی باید مشخص و بررسی شوند. بهتر است یک چک لیست برای انجام این کار در نظر بگیرید تا تمام اقلام و وسایل عکاسی تبلیغاتی به طور کامل در اختیارتان باشد. همچنین با توجه به نوع سوژه و سبک عکاسی، تجهیزات مورد نیاز جهت چیدمان دکور را نیز در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، در عکاسی از محصولات آرایشی، استفاده از رنگ‌های جذاب و متنوع و همچنین، چهره‌های زیبا و طبیعی افراد، نسبت به سایر سوژه‌های عکاسی پر اهمیت است. از طرفی، در عکاسی زیورآلات و جواهرات، علاوه بر رنگ و نور، نوع لنز دوربین، بسیار مهم است. حتی ممکن است برای عکاسی از محصولات غذایی، نیاز به طراحی یک دکور مانند فضای آشپزخانه داشته باشید! بنابراین، نحوۀ اجرا و پیاده‌سازی این مرحله، بر کیفیت و جذابیت عکس تبلیغاتی، بسیار اثرگذار خواهد بود.


مرحلۀ پنجم

پس از آنکه دکور و فضای مناسب جهت ثبت عکس تبلیغاتی را طراحی نمودید، اینک باید، اقدام به چیدمان تجهیزات نورپردازی و دوربین عکاسی کنید. در این مرحله، میزان تسلط عکاس به نوع و سبک‌های مختلف نورپردازی و همچنین میزان آشنایی او نسبت به رنگ و نور به خوبی مشخص خواهد شد!

سپس دوربین را در زاویۀ مناسب نسبت به سوژه و دکور، روی سه پایه تنظیم کنید و با گرفتن چند عکس، ایرادات و نواقص موجود در عکس تبلیغاتی را بررسی کنید. بعد از بررسی کاستی‌ها، نسبت به رفع و ثبت عکس بهتر اقدام نمایید.

در اختیار داشتن دوربین حرفه‌ای و لنزهای متعدد در کنار تجهیزات نورپردازی مدرن و کارآمد، باعث می‌شود، ثبت عکس‌ها با ظرافت، دقت و سرعت بیشتری انجام شود.


مراحل عکاسی

تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

از جمله تجهیزات ضروری که عکاس تبلیغاتی پیش از شروع پروژه، باید آنها را فراهم کند، موارد زیر می‌باشند.


  • میز عکاسی
  • دوربین عکاسی دیجیتال و مدرن
  • لنزهای عکاسی مختلف (پرایم، زوم، ماکرو)
  • اَکسِسوری‌های ضروری و مهم عکاسی تبلیغاتی
  • انواع فون رنگی و سیاه و سفید عکاسی
  • سیستم کامپیوتر یا لپ‌تاپ مناسب کار
  • تجهیزات نورپردازی ( سه پایه نور، فلاش نوری، انواع شکل‌دهنده‌های نوری)

در کنار موارد ذکر شده، عکاس تبلیغاتی یا یکی از اعضای گروه، باید به نرم افزارهای ویرایش عکس مسلط باشند تا پس از ویرایش عکس، نمونۀ کار ثبت شده، به صورت پیش نمایش به کارفرما ارسال شود و پس از تایید او، فایل اصلی به کارفرما ارسال یا برای چاپ آماده شود.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید