خدمات سئو سایت با قیمت مناسب

خدمات سئو در دنیای دیجیتال مارکتینگ، بیش از پیش مهم شده است. امروزه، بسیاری از وب سایت‌های فعال در فضای اینترنت، برای آنکه جایگاه و رتبه بالاتری نسبت به رقبای خود داشته باشند، به نحوه پیاده‌سازی و اجرای تکنیک‌های مهم سئو توجه بیشتری می‌کنند. در این مقاله، به گام‌های اصلی در سئو و اهمیت توجه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

سئو اصلی‌ترین بخش بازاریابی دیجیتال

سئو (SEO) از ترکیب کلمات Search engine optimization گرفته شده است که در واقع، به معنای بهینه‌سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. در حال حاضر، در دنیای بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ، خدمات سئو به‌عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش بازاریابی دیجیتال محسوب می‌شوند. در حقیقت، خدمات سئو، مجموعه فرایندها و عملیات پیوسته‌ای هستند که بر اساس یک یا چند کلمه کلیدی هدفمند، رتبه یا جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل افزایش‌یافته و با افزایش رتبه سایت، قطعا ترافیک ورودی و تعداد بازدیدکنندگان از وب سایت نیز افزایش می‌یابد.

بسیاری از کاربران اینترنت، جهت یافتن پاسخ سوالات خود در تمامی حوزه‌ها، از موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می‌کنند. اگر وب سایت شما در ارائه پاسخ به مخاطبین هدف یا سایر کاربران فضای اینترنت، در صفحه اول گوگل ظاهر شود، مطمئنا وب سایت شما نسبت به سایر رقبا، بازدید بیشتری خواهد داشت و همچنین مشتریان واقعی و بیشتری جذب وب سایت شما خواهند شد! در نقطه مقابل، چنانچه وب سایت شما در جستجوی کلید واژه‌های مرتبط، در صفحه نخست موتورهای جستجو مانند گوگل دیده نشود، مسلما طیف گسترده‌ای از جامعه هدف و مشتریان بالقوه را از دست خواهید داد.

سئو، بخش مهم بازاریابی

 

جالب است بدانید، امروزه، در سراسر دنیا، بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ، شرکت‌ها و کمپانی‌‌های معتبر، سرمایه‌گذاری‌های هَنگُفتی در این حوزه می‌کنند که بدین نحو، جامعه هدف بیشتری را نسبت به سایر رُقبای خود، جذب کرده و خدمات و محصولات برند خود را جهانی کنند! به جرئت می‌توان گفت، خدمات سئو در فضای بازاریابی دیجیتال امروزی، بیش از سایر تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ، در افزایش جذب مشتری و فروش، کارآمد و موثر عمل می‌کند.

گام‌های اصلی و مهم 

برای اینکه خدمات سئو به بهترین شکل ممکن انجام شوند، بهتر است که برخی اصول و فرایندها دنبال شوند. در ادامه مطلب این گام‌های ضروری و مهم بیان شده‌اند.

تحقیق کلید واژه یا کلمه کلیدی Keyword Research

اولین و اصلی‌ترین گام در بخش خدمات سئو تحقیق در خصوص کلمات کلیدی مرتبط با اهداف وب سایت است. برای آنکه تحقیق و بررسی کلمات کلیدی به شیوه صحیح و اصولی انجام شود، می‌توان از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی استفاده کرد. چنانچه کلید واژه مرتبط و مناسب با اهداف وب سایت یا کسب‌وکار خود انتخاب کنید، ایندِکس‌ کردن سایت برای موتور جستجو بهتر انجام شده و وب سایت شما نیز به موتور جستجو معرفی خواهد شد. برای پیداکردن کلمات کلیدی مرتبط از ابزارهای رایگان و پولی نیز می‌توان استفاده کرد. یکی از روش‌های رایج جهت پیداکردن کلمات کلیدی، انجام مراحل زیر است:

اگر به‌تازگی وب سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اید، روش استفاده از کلمات کلیدیِ طولانی یا Long tail، روش کارآمد و موثری است. به این خاطر که رقابت میان این کلمات کمتر بوده و بدین شکل، رُقَبای کمتری در جستجو خواهید داشت. ممکن است که بازدیدکننده‌ یا ترافیک جستجوی کمتری داشته باشید، اما نرخ تبدیل وب سایت شما بیشتر خواهد شد.

یکی دیگر از ابزارهای کمکی رایگان و در دسترس، گوگل است! زمانی که یک عبارت را در گوگل جستجو می‌کنید، مشاهده می‌کنید که گوگل برخی از عناوین مرتبط با کلمات نوشته شده را نمایش می‌دهد. این پیشنهادها، بر اساس جستجوی بسیاری از کاربران یا محتواهای ایندِکس شده توسط موتور جستجو گوگل در وب سایت‌های مختلف است.

تحقیق کلید واژه

آنالیز یا تحلیل رقبا

با انجام این مرحله از اصول و خدمات سئو عملکرد رقبای خود را آنالیز و بررسی خواهید کرد. در نتیجه به نقاط ضعف و قوت آن‌ها در کسب‌وکار آنلاین دست خواهید یافت. با بررسی عملکرد رُقبا، ایده‌های جدید به ذهن شما خطور کرده و آن‌ها را در وب سایت خود اجرا خواهید کرد و بدین نحو، مخاطبین هدف بیشتر جذب وب سایت کسب‌وکار شما خواهند شد!

 انتخاب عناوین جذاب

در انتخاب عناوین مختصر و جذاب، صرفا به اصول SEO توجه نکنید! برخی از کاربران، تنها به دلیل استفاده از کلمات کلیدی در عنوان، مجبور به تولید عنوان غیر جذاب می‌شوند که این روش، چندان روش موثری در جذب مخاطبین هدف لحاظ نمی‌شود! بهتر است که به‌جای این کار، عناوین خاص و روان انتخاب کنید. در ادامه، بهترین کلمات کلیدی را در تَگ عناوین قرار داده که بدین شکل، سئو وب سایت تقویت شود.

ایجاد توضیحات متا

بعد از عناوین، بسیاری از کاربران به توضیحات مِتا توجه می‌کنند! اگر برای قسمت Meta Description، مطالب و محتوای مناسب و مرتبط ننویسید، مطمئنا میزان کلیک کاربران برای ورود به وب سایت کسب‌وکار شما، به‌مرورزمان، کاهش می‌یابد. هرچند این روش، روی سئوی وب سایت تاثیر مستقیم ندارد، ولی به طور غیرمستقیم، روی تعداد بازدیدکنندگان و کلیک وب سایت شما، تاثیرگذار است.

بهینه‌سازی سئو داخلی، On Page SEO

فرایند و خدمات سئو داخلی، دربردارنده مواردی مانند بهینه‌سازی تصاویر و تگ‌ها، انتشار محتوای با کیفیت و بهینه‌سازی عناوین هستند. با اجرای این روش، محتوای صفحات وب سایت شما برای کاربران کارآمدتر و باارزش‌تر خواهد شد. حتما به سایر اصول سئوی داخلی مانند انتخاب URL مناسب، به‌روزرسانی منظم و بارگذاری سریع وب سایت نیز توجه کنید که بازدید و ترافیک ورودی به وب سایت شما افزایش یابد.

انتخاب URL مناسب

بهینه‌سازی سئو خارجی، Off Page SEO

به‌طورکلی، هر عملی که خارج از وب سایت جهت بهینه‌سازی صفحات یا ارتقا رتبه وب سایت در موتورهای جستجو انجام شود، سئوی خارجی است. وب سایت‌هایی که بک‌لینک‌های باارزش و بیشتری دارند، نسبت به وب سایت‌های مشابه که بک لینک‌های بی‌هدف و کمتر دارند، جایگاه بالاتری در موتورهای جستجو خواهند داشت. اگر وب سایت‌هایی که برای بک لینک انتخاب می‌کنید، معتبر باشند، مسلما وب سایت شما نیز برای موتور جستجو، معتبر است. بنابراین، از وب سایت‌های پربازدید و قوی استفاده کنید! دریافت بک لینک از مقاله و ریپورتاژ نیز ارزش لینک‌ها را تا حد زیادی بیشتر می‌کند.

انتخاب متن یا Alt text تصاویر 

بهینه‌سازی تصاویر نیز یکی از روش‌های مهم در خدمات سئو محسوب می‌شود. موتورهای جستجو با وجود متن جایگزین یا alt text، درک بهتری از تصاویر خواهند داشت. با انتخاب متن دقیق و مختصر برای توصیف تصاویر، شانس وب سایت شما برای مشاهده شدن در جستجوهای تصویری توسط گوگل بیشتر خواهد شد!

افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

برای آنکه سرعت بارگذاری وب سایت افزایش یابد، باید از تصاویر بهینه شده و کم‌حجم در صفحات وب سایت خود استفاده کنید، مدت‌زمان ارتباط با سرور را در بخش کدنویسی Backend افزایش دهید و همچنین پلاگین‌های کمتری در صفحات وب سایت استفاده کنید.