طراحی سایت خدماتی

آشنایی با طراحی سایت خدماتی

اگر از جمله شرکت های خدماتی و حرفه ای می باشید؛ حتما نسبت به طراحی سایت خدماتی جهت ارائه خدمات بیشتر اقدام کنید.فرایند طراحی سایت خدماتی


شرکت ها و مراکز خدماتی زیادی هستند که با طراحی سایت خدماتی، اقدام به جذب مشتری و ارائۀ خدمات گسترده در سطح کشور می کنند. فضای اینترنت برای این دسته از کسب و کارها، فضای بسیار مناسب و البته پر رقابتی است. شرکت های موفق در این حوزه، شرکت هایی هستند؛ که علاوه بر افزایش کیفیت خدمات خود، نسبت به نحوۀ ارائه خدمات و برقراری ارتباط با مشتریان بسیار خلاق می باشند.

یکی از راه های کسب درآمد شرکت های خدماتی مانند شرکت طراحی دکور داخلی یا معماری، سالن های زیبایی، مراکز آموزشی؛ طراحی و راه اندازی وب سایت حرفه ای و کارآمد است. افراد زیادی هستند که بدون صرف هزینۀ زیاد جهت اجاره دفتر یا اتاق، از طریق وب سایت خدماتی، کسب درآمد می کنند.


طراحی سایت خدماتی

بدون در نظر گرفتن نوع خدمات شما، طراحی وب سایت خدماتی می تواند آینده کاری و میزان موفقیت شما در تخصص فعلی تان را افزایش دهد.

در طراحی سایت های خدماتی باید به نحوۀ پیاده سازی اصول سئو و همچنین رابط کاربری بسیار دقت کرد. به عنوان مثال، وب سایت شرکتی که طراحی دکور داخلی انجام می دهد؛ باید حاوی تصاویر با کیفیت و نمونه کارهای خاص و مشتری پسند باشد. ضمن آنکه بهتر است رابط کاربری (US) مناسبی برای وب سایت در نظر بگیرید تا کاربر با سایت و خدمات شما ارتباط عمیقی برقرار کند.

اگر در وب سایت خود، قصد معرفی خدمات مختلف را دارید، حتماً محتوای تصویری یا ویدیویی با کیفیت و ارزشمند برای مخاطب در نظر بگیرید. نکات و موارد زیادی هستند که در طراحی سایت خدماتی باید به آنها توجه کنید؛ در ادامه برخی از مهمترین نکات را بیان خواهیم کرد.


ویژگی های مهم طراحی سایت خدماتی


فرایند طراحی وب سایت خدماتی، باید به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود. از طرفی، به ویژگی های وب سایت نیز دقت کنید تا ساختار کلی وب سایت شما، ساختار بسیار قوی و پایدار باشد. به یاد داشته باشید که هر چه طراحی سایت درست و بر اساس نیاز و سلیقه مشتری انجام شود؛ میزان بازدید و جذب مشتری واقعی از طریق وب سایت نیز افزایش خواهد یافت. در این بخش از مقاله به برخی از مهمترین ویژگی های وب سایت خدماتی اشاره خواهیم کرد.


 پیاده سازی تکنیک و اصول سئو (SEO) جهت بهینه سازی وب سایت

یکی از مراحل مهم بعد از طراحی سایت خدماتی، پیاده سازی دستورالعمل ها و تکنیک های سئو جهت بهینه سازی وب سایت می باشد. بدین شکل، موتورهای جستجو مانند گوگل، رتبه و جایگاه وب سایت شما را بیش از سایر وب سایت ها افزایش خواهند داد. به طور کلی، برای آنکه در محیط اینترنت نسبت به رقبا موفقیت بیشتری برای جذب و ارائه خدمات گسترده داشته باشید؛ باید نسبت به این موضوع و اصول سئو تمرکز بیشتری کنید. حضور یک فرد کاردان و متخصص در این حوزه، قطعا فرایند اجرای دستورات سئو را برای شما آسان و سریع خواهد کرد.


ویژگی های مهم طراحی سایت خدماتی

 افزایش سرعت بارگذاری وب سایت خدماتی

بسیاری از وب سایت های خدماتی هستند که سرعت لود و بارگذاری هر صفحه از سایت آنها، بسیار زمان گیر است! برای آنکه در کسری از ثانیه، نگاه و ذهن مشتری درگیر خدمات وب سایت شما شود؛ باید نسبت به افزایش سرعت لود و بارگذاری وب سایت توجه بیشتری داشته باشید. یکی از راه های مهم برای افزایش سرعت بارگذاری وب سایت، خرید هاست و دامنه از شرکت های مطمئن و معتبر است!


سایر ویژگی های مهم طراحی وب سایت خدماتی
 طراحی و اجرای رابط کاربری مشتری پسند (User Interface)

دسترسی به امکانات و قابلیت های وب سایت، یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن اهمیت داد.

همچنین رابط کاربری اصولی و مخاطب پسند در طراحی وب سایت خدماتی، باعث افزایش تعداد مشتری ها و ترافیک ورودی وب سایت خواهد شد. تصاویر گرافیکی، عکس ها، محتوای متنی و ویدیویی باید بسیار با کیفیت و هماهنگ با نوع خدمات تعریف شده باشند. ترکیب رنگ در وب سایت و همچنین دسترسی سریع به منوها نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.


 ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب سایت

در طراحی وب سایت خدماتی، باید نسبت به ریسپانسیو بودن وب سایت نیز دقت کنید. بدین معنا که وب سایت خدماتی طراحی شده باید در تمام دستگاه دیجیتال مانند تبلت، گوشی هوشمند و . . . قابل دسترس باشد. بدین نحو، کاربر دسترسی بیشتر به وب سایت در موقعیت های مختلف خواهد داشت.


 دسترسی کاربر به تمامی خدمات

تمامی خدمات، به صورت دسته بندی شده و منظم همراه با بیان جزئیات، باید در وب سایت تعریف شده باشند. بدین ترتیب، کاربر یا مشتری واقعی متناسب با نیاز خود یکی از خدمات ارائه شده را به صورت آگاهانه انتخاب خواهد کرد.


 لینک گذاری مناسب

تعریف لینک ها باید بر اساس محتوا و نوع خدمات وب سایت باشد؛ تا کاربر با انتخاب هر لینک، اطلاعات و داده های بیشتری نسبت به فعالیت و خدمات شما دریافت کند. این کار باعث ماندگاری بیشتر مشتری در وب سایت و همچنین افزایش اعتماد او به خدمات شما خواهد شد.


طراحی وب سایت خدماتی

 نمایش نظرات و سایر دیدگاه ها

حتماً در بخشی از طراحی سایت خدماتی، فضایی برای درج پیشنهادات و انتقادات مشتریان در نظر بگیرید. همچنین در یک صفحۀ مشخص نظرات سایر مشتریان را منعکس کنید.


پیاده سازی صفحات مهم در طراحی سایت خدماتی
 طراحی صفحه تماس با ما و درباره ما

حتماً صفحه ای از وب سایت خود را به توضیحاتی در خصوص فعالیت های خود اختصاص دهید. یعنی همان صفحه درباره ما یا معرفی شرکت. مشتری یا مخاطب هدف شما پس از بررسی و مطالعۀ این بخش، نیاز به برقراری تماس با شما خواهد داشت. بنابراین، باید صفحۀ جداگانه ای به عنوان صفحه تماس با ما طراحی کنید؛ تا مشتری یکی از راه های برقراری ارتباط را با شما انتخاب کند. اگر در شبکه های اجتماعی فعالیت دارید، حتماً در این بخش آدرس صفحات مجازی فعال خود را معرفی کنید.

همچنین می توانید در طراحی سایت خدماتی، از چت یا گفتگوی آنلاین جهت برقراری ارتباط سریع با مخاطبین استفاده کنید. از طرفی پیشنهاد می کنیم، در صفحه تماس با ما، آدرس شرکت یا مرکز خدماتی را نیز عنوان کنید؛ تا مشتری اعتماد بیشتری به فعالیت های شما داشته باشد.


 طراحی صفحه یا ابزار جستجوی خدمات

اگر از جمله شرکت های بزرگ خدماتی هستید و دامنۀ فعالیت شما بسیار گسترده است.

حتماً در طراحی وب سایت خدماتی، بخشی را به عنوان قابلیت جستجوی خدمات در نظر بگیرید. از طریق این ابزار، مشتری ها دسترسی راحت تر و سریع تری به خدمات شما خواهند داشت.


 معرفی اپلیکیشن یا برنامه مرتبط

برخی از کسب و کارهای خدماتی مانند آموزشگاه ها یا هتل ها و مهمانسراها، ممکن است؛ علاوه بر وب سایت خدماتی، اپلیکیشن اختصاصی یا مرتبط با فعالیت خود نیز داشته باشند. اگر از این دسته شرکت های خدماتی هستید؛ حتماً در وب سایت خود، اپلیکیشن ها و برنامه های مرتبط با فعالیت خود را به مشتریان معرفی کنید.


پیاده سازی صفحات مهم در طراحی سایت خدماتی

ارائه خدمات آنلاین به مشتریان واقعی
 صفحه سفارش و دریافت خدمات آنلاین

اگر ارائه خدمات شما به صورت آنلاین انجام می شود، حتماً یک صفحه از وب سایت را به این بخش اختصاص دهید. در این صفحه، شرایط سفارش و دریافت خدمات آنلاین را به مخاطب تشریح کنید. ممکن است برخی از شرکت ها برای ادامه همکاری با شما، نیاز به رزرو وقت یا واریز وجه داشته باشند.


فرایند طراحی سایت خدماتی
1) نیاز سنجی و شناخت کامل جامعه هدف

مهمترین نکته، پیش از طراحی وب سایت خدماتی، توجه و بررسی نیاز جامعه هدف می باشد! بدون شناخت نیاز و بررسی خواسته مخاطبین وب سایت طراحی شده از عملکرد مطلوبی برخوردار نخواهد بود. اگر نیاز مشتریان هدف خود را به خوبی بشناسید و سعی در رفع اصولی این نیاز داشته باشید؛ مطمئناً میزان ترافیک ورودی وب سایت شما نیز افزایش خواهد یافت.


2) هدف گذاری و برنامه ریزی اصولی

برای آنکه طبق یک برنامه جامع و هدف گذاری شده، مراحل طراحی سایت خدماتی را طی کنید؛ باید قبل از طراحی سایت، برنامه ریزی ها و اهداف خود را مشخص نمایید. بدین ترتیب، مطابق با اهداف خود و بر اساس برنامه ریزی انجام شده، فرایند طراحی و راه اندازی وب سایت به صورت اصولی و حرفه ای طی خواهد شد.


3) انتخاب نام و خرید هاست و دامنه

برای وب سایت خود، یک نام دامنه مشخص و قابل درک تعریف کنید. هر چه در طراحی وب سایت خدماتی از نامگذاری های درست و اصولی استفاده کنید، ماندگاری نام برند شما در ذهن مخاطبین نیز بیشتر خواهد بود.

از سوی دیگر، برای نام وب سایت خود، حتماً دامنه مناسب تعریف کنید. دامنه وب سایت ها از .ir تا .com یا .net ممکن است متفاوت باشد. با توجه به گستردگی فعالیت و خدمات خود دامنه صحیح انتخاب و خریداری کنید.

در خرید هاست از شرکت های معتبر نیز دقت کنید. چرا که بخش زیادی از اطلاعات و داده های وب سایت شما بر روی هاست ذخیره و بارگذاری خواهند شد. می توانید مطابق با نیاز خود و نوع سایت، از هاست ویندوز یا لینوکس استفاده کنید.


فرایند طراحی سایت خدماتی

ادامه مراحل طراحی سایت خدماتی
4) انتخاب سیستم مدیریت محتوا یا برنامه سایت ساز مناسب

امروزه، بیشتر کسب و کارها از سیستم مدیریت محتوا وردپرس برای طراحی و راه اندازی وب سایت خدماتی خود استفاده می کنند. دلیل استقبال از وردپرس نسبت به سایر برنامه ها، مدیریت آسان و بروزرسانی سریع وب سایت می باشد. البته برنامه و نرم افزارهای سایت ساز زیادی هستند که مناسب راه اندازی سایت خدماتی می باشند.

بنابراین، با توجه به نوع فعالیت و میزان مهارت در مدیریت سایت، می توانید یکی از برنامه ها را جهت طراحی سایت خدماتی انتخاب کنید.


5) انتخاب تِم گرافیکی جذاب و کاربرپسند

با توجه به رنگ و لوگوی برند خود، از تم ها و تصاویر گرافیکی جذاب استفاده کنید. حتی اگر در صفحه اول جستجوی گوگل باشید؛ اما از تصاویر با کیفیت و اشکال گرافیکی خلاقانه با رنگ های جذاب استفاده نکنید؛ مطمئن باشید به مرور زمان میزان بازدید از سایت شما کاهش می یابد.

برای آنکه این مرحله از طراحی وب سایت خدماتی به صورت تخصصی و اصولی انجام شود، بهتر است از گرافیست حرفه ای در این حوزه کمک بگیرید.


6) استفاده از زبان برنامه نویسی در طراحی سایت خدماتی

بعضی از کسب و کارها، نیاز دارند تا برخی از بخش ها و صفحات وب سایت را به طور اختصاصی طراحی کنند؛ یا برخی قابلیت های به روز و امکانات جدید به وب سایت اضافه کنند.

این مرحله از طراحی وب سایت خدماتی را بهتر است به برنامه نویس حرفه ای و کاردان بسپارید.


تولید و انتشار محتوای باکیفیت
7) ورود و انتشار اطلاعات و محتواها

پس از آنکه بخش های اصلی و صفحات مهم وب سایت خدماتی طراحی شدند. باید نسبت به انتشار محتواهای با کیفیت و مخاطب پسند اقدام کنید. هرگز از تصاویر و نمونه کارهای کپی یا بی کیفیت استفاده نکنید! این کار باعث بی اعتمادی جامعه هدف شما نسبت به فعالیت ها و خدماتتان خواهد شد.

فرایند طراحی وب سایت خدماتی، بدون ورود اطلاعات و محتواهای ویدیویی، تصویری، صوتی و . . . فرایندی ناکارآمد و ناقص تلقی خواهد شد! پس مانند سایر بخش ها، برای این مرحله از طراحی سایت اهمیت زیادی قائل شوید.


مراحل طراحی وب سایت خدماتی

تست نهایی و تحویل نهایی پس از پایان طراحی سایت خدماتی
8) بررسی فنی و رفع اشکالات وب سایت

یکی دیگر از مراحل مهم از مراحل طراحی سایت خدماتی، تست فنی و بررسی نواقص و اشکالات وب سایت می باشد. با اجرای این مرحله، میزان توجه و دقت شما در طراحی وب سایت ارزیابی خواهد شد.

پس از آنکه وب سایت را به صورت اصولی و حرفه ای طراحی کردید. باید تمام صفحات، لینک گذاری ها، ارتباط میان صفحات، سرعت بارگذاری سایت و همچنین هر صفحه از وب سایت و سایر موارد؛ باید مورد ارزیابی و تست فنی قرار بگیرند. سپس برای رفع هر یک از ایرادات اقدام نمایید.


9) تحویل نهایی وب سایت

شاید به جرات بتوان گفت، این مرحله شیرین ترین و بهترین مرحله از طراحی سایت خدماتی می باشد!

به این خاطر که حاصل تمام توجهات و تلاش های شما در رضایت مشتری و اجرای دقیق وب سایت جمع شده است. پس از اجرا و راه اندازی وب سایت، در صورت نیاز توضیحات کامل را به مشتری ارائه کنید.

دلیل موفقیت و افزایش مخاطبین وب سایت های رقبا، پشتیبانی مستمر و صحیح آنها از وب سایت می باشد. ضمن آنکه، اطلاعات و محتواهای درج شده در وب سایت نیز باید به طور مرتب بروزرسانی شوند.

این مراحل خارج از مراحل طراحی سایت خدماتی می باشد. حتماً هنگام تحویل نهایی وب سایت خدماتی، توضیحات کامل در این خصوص را به مشتری ارائه کنید، تا وب سایت از رقابت با سایر کسب و کارهای مشابه و آنلاین، دور نماند!


چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید