طراحی سایت در کرج

آشنایی با طراحی سایت در کرج

طراحی سایت در کرج بر اساس نیاز و سلیقه مشتری و البته حوزه فعالیت او انجام می شود. در این مقاله به روش های مختلف طراحی سایت اشاره کرده ایم.


فرایند طراحی سایت در کرج

طراحی سایت در کرج با توجه به نوع فعالیت مشتری ها، به صورت کاملاً حرفه ای انجام می شود. در طراحی وب سایت حرفه ای معمولاً، از زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده می شود. هر چند، امروزه بیشتر وب سایت توسط سیستم های مدیریت محتوا طراحی و پیاده سازی می شوند؛ اما برای آنکه وب سایت ها به طور اختصاصی طراحی شوند، از زبان کدنویسی نیز استفاده می شود.

طراحی سایت در کرج

برای آنکه با نوع زبان برنامه نویسی در طراحی سایت بیشتر آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این نوشتار قصد داریم به برخی از بهترین و مهمترین زبان های کدنویسی در طراحی سایت اشاره کنیم.

انواع زبان برنامه نویسی جهت طراحی وب‌سایت در کرج

به طور کلی، زبان های برنامه نویسی در طراحی وب به دو دسته تقسیم می شوند:

زبان های کدنویسی سمت کلاینت یا سمت کاربر (Front-end)

زبان های سمت کاربر در فرایند طراحی سایت در کرج، جهت ایجاد ارتباط میان کاربران و نمای ظاهری وب سایت کاربرد دارند؛ و از طریق مرورگر سیستم مخاطبین خوانده و اجرا خواهند شد. مهمترین مزیت زبان های کدنویسی سمت کاربر، افزایش سرعت لود و بارگذاری وب سایت می باشد. از سوی دیگر، چنانچه کاربر از مرورگر قدیمی جهت ورود به وب سایت استفاده کند، طبیعتا در اجرای این نوع دستورات با مشکل مواجه خواهد شد. در این بخش معمولا از زبان های کدنویسی JavaScript، CSS، HTML و . . . استفاده می شود. از این دسته زبان برنامه نویسی در طراحی وب سایت، جهت ایجاد و طراحی رابط کاربری (UI)، منوها، صفحات مختلف، طراحی کلیدها و . . . استفاده می شود.

زبان های برنامه نویسی سمت سرور (Back-End)

از زبان های سمت کاربر در مراحل طراحی سایت در کرج، جهت ایجاد ارتباط میان وب سایت و سرور استفاده می شود. در واقع، زبان های برنامه نویسی سمت سرور، وظیفه پردازش، انجام عملیات مختلف بر روی داده ها و همچنین محاسبات را بررسی می کنند. به عنوان مثال: زمانی که یک کاربر بر روی یک لینک جهت ورود به وب سایت، کلیک می کند؛ درخواستی جهت مشاهدۀ صفحات وب سایت ارسال نموده است. پردازش چنین درخواست هایی معمولا در بخش Back-End انجام می شود. نتیجۀ این عملیات، ارسال یک فایل به کاربر خواهد بود؛ که پسوند این دسته از فایل ها معمولا Asp، PHP، XML، DHTML و . . . می باشد. برای آنکه به درخواست های کاربران پاسخ داده شود؛ این زبان ها را به مرکز مدیریت پایگاه داده متصل می کنند.

برنامه نویسی بک_اند

از زبان های برنامه نویسی سمت سرور جهت پاسخگویی به درخواست های کاربران، اعتبارسنجی اطلاعات و داده ها، ذخیره سازی و همچنین بازیابی اطلاعات، استفاده خواهد شد. جالب اینکه با کمک زبان های سمت سرور می توانید کاربران واقعی وب سایت را شناسایی کرده و سپس بر اساس علایق و نیازهای واقعی شان، پیشنهادات جذاب و فوق العاده ارائه کنید. به عنوان مثال: شبکه های اجتماعی پرمخاطب و پر بیننده مانند فیسبوک، اینستاگرام، توییتر، یوتیوب و . . . ؛ از زبان های برنامه نویسی سمت سرور جهت ارائه پست ها و مطالب مورد علاقۀ کاربران استفاده می کنند. انواع زبان برنامه نویسی در طراحی سایت برای انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب جهت طراحی وب سایت، باید به نوع فعالیت و ساختار وب سایت توجه کنید. سپس بر اساس توضیحات داده شده در بخش قبل، زبان برنامه نویسی طراحی وب را انتخاب نمایید. در این قسمت از مقاله به معرفی برخی از مهمترین زبان های برنامه نویسی در حوزه طراحی وب سایت اشاره خواهیم کرد.

زبان برنامه نویسی JavaScript

یکی از زبان های کدنویسی که در فرایند طراحی سایت در کرج پرکاربرد می باشد، زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است. از این زبان کدنویسی، بیشتر توسعه دهندگان وب برای تعامل با کاربران وب سایت استفاده می کنند. از سوی دیگر، زبان جاوا اسکریپت، جهت طراحی و تولید اپلیکیشن ها و برنامه های موبایل نیز کاربرد دارد. برای طراحی و ایجاد جلوه های بصری بهتر در وب سایت از این زبان استفاده می شود.

انواع زبان برنامه نویسی در طراحی سایت در کرج

لازم به یادآوری است که زبان جاوا با زبان جاوا اسکریپت متفاوت است. از این زبان بیشتر برای طراحی صفحات واکنش گرا و جذاب در فرایند طراحی وب سایت در کرج استفاده می شود. در واقع، زبان جاوا اسکریپت، یکی از زبان های برنامه نویسی سمت کاربر یا Front-End به شمار می آید. این زبان جزء زبان های کدنویسی Open Source محسوب می شود و امنیت بسیار بالایی نیز دارد. از زبان جاوا اسکریپت در طراحی و راه اندازی برنامه های پرطرفدار و پرمخاطب مانند Pinterest، LinkedIn، Uber نیز استفاده شده است.

زبان کد نویسی HTML

زبان برنامه نویسی دیگری که در طراحی وب سایت در کرج مورد استفاده قرار می گیرد؛ زبان HTML یا Hypertext Markup Language می باشد. این زبان از رایج ترین زبان های کدنویسی سمت کاربر محسوب می شود و برای تشریح لایه ها و همچنین ساختار کلی صفحات وب از تگ ها استفاده می کنند. به کمک تگ ها، به مرورگر گفته می شود که چگونه محتوای صفحات مختلف وب سایت را نمایش دهد. همچنین می توانید به کمک تگ های زبان کدنویسی HTML به صفحات وب سایت ویژگی های جذابی اضافه کنید؛ تا بدین ترتیب جذابیت بصری صفحات وب سایت افزایش یابد.

زبان برنامه نویسی CSS

زبان برنامه نویسی CSS یا Cascading Style Sheets از دیگر زبان های کد نویسی در طراحی سایت در کرج محسوب می شود. با وجود این زبان ویژگی های دیگری مانند رنگ، استایل تصاویر، اندازه فونت ها و همچنین المان های زیباشناسی؛ به صفحات مختلف وب سایت اِعمال خواهد شد. در کنار تگ هایی که در زبان برنامه نویسی HTML برای طراحی وب سایت استفاده می کردید؛ از زبان کدنویسی CSS نیز جهت پیاده سازی رنگ و طرح جذاب به وب سایت استفاده خواهید کرد.

css و html در طراحی سایت

زبان کدنویسی PHP

زبان برنامه نویسی PHP از جمله زبان های کدنویسی پرکاربرد در طراحی سایت در کرج است؛ که به عنوان یکی از زبان های کدنویسی سمت سرور و منبع باز Open Source شناخته می شود. در واقع، تمامی دستوراتی که توسط زبان PHP نوشته می شوند، قابلیت اجرا و ترجمه از سوی سرور را دارند. لازم به ذکر است که این زبان کدنویسی با بیشتر بانک های اطلاعاتی مانند MySQL سازگاری داشته و انعطاف پذیری آن بسیار بالا است. به همین دلیل است که از این زبان برنامه نویسی برای طراحی و تولید نرم افزارهای پرکاربرد؛ مانند Joomla، SMF، Mambo و . . . استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی ASP

زبان کدنویسی ASP از دیگر زبان های مهم در طراحی سایت در کرج محسوب می شود ؛که از سوی کمپانی مایکروسافت طراحی و ارائه شده است. از برخی جهات، این زبان مشابه زبان برنامه نویسی PHP می باشد؛ زبان کدنویسی ASP، از نوع زبان های سمت سرور در طراحی وب سایت به شمار می آید. نکتۀ قابل توجه اینکه کدهای اصلی و مهم این زبان برای کاربران قابل نمایش نبوده و در واقع، کاربران دستورات ترجمه شدۀ نهایی را مشاهده می کنند. از همین رو، امکان کپی کردن کدها از سوی سایر افراد وجود ندارد؛ در نتیجه، امنیت اطلاعات در وب سایت افزایش می یابد.

زبان های کدنویسی پرکاربرد در طراحی سایت در کرج

زبان کدنویسی Python

زبان برنامه نویسی پایتون نیز در طراحی سایت در کرج بسیار پرکاربرد و مهم می باشد. این زبان برنامه نویسی در میان بسیاری از توسعه دهندگان و برنامه نویسان حرفه ای، محبوبیت دارد. با توجه به اینکه، از جمله زبان های کدنویسی سمت سرور نیز به شمار می آید. یکی از دلایل پرطرفدار بودن این زبان، ساده بودن دستورات و کدها می باشد.

طراحی سایت مطابق با کسب و کارهای مختلف

با توجه به حوزه فعالیت مشاغل مختلف و همچنین نیاز و خواسته مشتری؛ طراحی وب سایت در کرج از سوی طراحان حرفه ای انجام می شود. در این بخش از مقاله برخی از وب سایت های رایج و پرمخاطب در بستر اینترنت را معرفی خواهیم کرد.

وب سایت فروشگاه اینترنتی

یکی از وب سایت های رایج در اینترنت که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد، وب سایت های فروشگاه اینترنتی می باشند. این نوع وب سایت ها به چند دسته تقسیم می شوند که؛ برخی از آنها توسط کمپانی ها و تولید کنندگان راه اندازی می شوند. بعضی دیگر نیز توسط واسطه ها، طراحی و پیاده سازی خواهند شد. البته فروشگاه های اینترنتی دیگری نیز هستند که مانند یک بازارچه می باشند؛ در این فروشگاه، فروشندگان مختلف می توانند محصولات خود را در فروشگاه عرضه کرده و آن را بفروشند. صاحب اصلی فروشگاه اینترنتی، از هر فروشنده مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می کند.

وب سایت شرکتی

وب سایت های شرکتی بیشتر از سوی کارگاه های تولیدی و همچنین شرکت ها و برندهای معتبر طراحی و راه اندازی می شوند. در این مدل از وب سایت ها بخش های مختلفی جهت؛ معرفی محصولات، نمونه کارها، معرفی شرکت یا کارخانه، راه های تماس با آنها و . . . وجود دارد. در حال حاضر، بیشتر کمپانی ها و شرکت های معتبر از این شیوه برای معرفی محصولات و خدمات خود بهره می برند. با توجه به اینکه، میزان بازدید و فروش آنها نیز در فضای اینترنت به شکل بهتری انجام خواهد شد.

طراحی سایت در کرج مطابق با کسب و کارهای مختلف

وب سایت اختصاصی یا شخصی

یکی دیگر از وب سایت هایی که در شرکت های طراحی سایت در کرج سفارش می شود؛ وب سایت های شخصی یا اختصاصی می باشند. این دسته از وب سایت ها به صورت کاملا اختصاصی با امکانات و قابلیت های ویژه؛ از سوی طراحان وب سایت، طراحی می شوند. بیشتر افراد متخصص و کاردان در حوزه های مختلف، از این روش برای معرفی خود و نمونه کارها یا مهارت هایشان بهره می برند. ضمن آنکه آنها می توانند بخشی از تجارب و فعالیت های خود را با مخاطبین به اشتراک بگذارند؛ یا در صورت تمایل، آموزش های لازم را در حوزه تخصصی خود به آنها ارائه کنند.

وب سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی از سوی مراکز آموزشی نیز یکی دیگر از روش های طراحی سایت در کرج محسوب می شود. محتوای اینگونه سایت ها بیشتر مطالب و ویدیوهای آموزشی می باشند. همچنین در این گونه وب سایت ها، پکیج های آموزشی در حوزه های مختلف به عنوان محصول آموزشی به فروش می رسد. برخی از وب سایت های آموزشی، در حوزه آموزش آنلاین نیز فعالیت می کنند.

روش های مختلف طراحی سایت در کرج

وب سایت اشتراک گذاری فیلم و عکس

برخی از وب سایت ها نیز در طراحی سایت در کرج از نوع سایت های اشتراک گذاری عکس، فیلم و آهنگ می باشند. سایت های ایرانی و خارجی زیادی هستند که به این شکل فعالیت می کنند؛ و کاربران از طریق این وب سایت ها به دانلود یا بارگذاری فیلم ها و عکس های مختلف می پردازند.

وب سایت خبری

طراحی وب سایت در کرج در حوزه وب سایت های خبری نیز انجام می شود. وب سایت های خبری از جمله وب سایت های پربازدید و پر بیننده در فضای اینترنت می باشند؛ که مخاطبین خاص خود را دارند.

مراحل طراحی سایت

برای آنکه طراحی سایت در کرج به صورت اصولی و کاملاً حرفه ای انجام شود، باید مراحل زیر گام به گام و با دقت بالا انجام شود.

شناسایی اهداف

باید تمامی اهداف در فرایند طراحی سایت در کرج مورد بررسی قرار بگیرند. بدون مشخص کردن اهداف اصلی، امکان طراحی و پیاده سازی وب سایت حرفه ای میسر نخواهد شد. با توجه به حوزه فعالیت سفارش دهندگان، باید اهداف شفاف و استراتژی قوی از سوی تیم طراح سایت تدوین شود.

طراحی نقشه سایت یا Wireframe

یک نقشه یا طرح ساده از نمای کلی وب سایت همراه با بخش های مختلف آن طراحی کنید. این نقشه به سرعت و دقت در مراحل طراحی وب سایت حرفه ای، کمک زیادی خواهد کرد. ضمن آنکه، با طراحی نقشه سایت بر روی کاغذ، بخش های مهم و پر کاربرد در وب سایت در ذهن شما ماندگارتر خواهند شد. نوع قرارگیری المان ها و عناصر، تعداد صفحات، نحوه برقراری ارتباط میان صفحات و . . . در این نقشه بررسی می شوند.

مراحل طراحی سایت در کرج

خرید هاست و دامنه

پس از آنکه طرح کلی وب سایت از سوی مشتری مورد تایید واقع شد. اینک باید اقدام به خرید هاست و انتخاب نام دامنه مناسب نمایید. نام دامنه باید کاملاً منحصربه‌فرد و کوتاه باشد. خرید هاست از شرکت های معتبر باید انجام شود تا خدمات و پشتیبانی های لازم را داشته باشند. فضای هاست، فضای ذخیره و بازیابی اطلاعات وب سایت شما می باشد. از همین رو، باید نسبت به خرید هاست قوی و معتبر دقت نظر داشته باشید.

طراحی گرافیک وب سایت

انتخاب طرح گرافیکی مناسب برای وب سایت، باید مطابق با حوزه فعالیت مشتری باشد. البته برخی از افراد، قالب یا طرح گرافیکی خاصی در نظر دارند که در این صورت باید کدنویسی انجام شود. قالب ها و طرح های گرافیکی متنوع و زیادی در سیستم های مدیریت محتوا یا برنامه های سایت ساز وجود دارد. حتماً به رنگ و ویژگی ظاهری هر صفحه با توجه به حوزه فعالیت هر مشتری دقت نمایید؛ تا نمای ظاهری وب سایت به ویژه صفحه اول، برای کاربران جذاب و گیرا باشد.

ویژگی های طراحی وب سایت نمایشگاهی

برنامه نویسی در فرایند طراحی سایت در کرج

اگر با توجه به نوع کسب و کار خود، نیاز به ایجاد قابلیت ها و امکانات خاص یا طرح های گرافیکی متفاوتی دارید؛ حتما باید از تیم طراح سایت یا فرد متخصص در حوزه برنامه نویسی کمک بگیرید. افراد متخصص در این زمینه، به کمک یکی از زبان های برنامه نویسی، اقدام به ساخت و ایجاد طرح های گرافیکی یا قالب های منحصربه‌فرد خواهند کرد. همچنین آنها برای توسعه و بهبود امکانات وب سایت می توانند از زبان کدنویسی استفاده کنند.

بارگذاری محتوا

بارگذاری یا انتشار محتوای جذاب و کاربرسند که غیر تکراری و منحصربه‌فرد می باشد؛ یکی از مراحل مهم طراحی سایت در کرج به حساب می آید. برای وب سایت طراحی شده باید محتوای ارزشمند تهیه و منتشر کرد. ضمن آنکه، در طول تولید و انتشار محتوا به نکات و اصول سئو نیز دقت باید کرد. توجه به تکنیک های سئو، باعث افزایش رتبه سایت شما در صفحات اول نتایج مرورگرهای مختلف می شود. بهتر است علاوه بر محتوای متنی، محتوای تصویری، صوتی و گرافیکی جذاب نیز تولید کنید.

تست و آزمایش وب سایت

پس از انجام مراحل بالا، مرحله تست و بررسی خطاها در فرایند طراحی وب سایت انجام می شود. در این مرحله که مهمترین مرحله نیز می باشد؛ عملکرد تمام بخش های مختلف وب سایت مانند دکمه های تعریف شده، لینک های داخلی و خارجی، ارتباط میان صفحات مختلف و . . .؛ بررسی خواهند شد. در صورت بروز خطا به ویژه هنگام لود صفحات وب سایت، باید خطا و ایرادات صورت گرفته، رفع شوند.

برنامه نویسی در فرایند طراحی سایت در کرج

راه اندازی سایت

مرحله آخر از طراحی سایت در کرج، مرحلۀ راه اندازی و اجرا وب سایت بر روی مرورگرهای مختلف می باشد. با اجرای این مرحله، مطمئن خواهید شد؛ که وب سایت طراحی شده بر روی تمام مرورگرها قابلیت اجرا و بارگذاری را خواهد داشت.

تعمیر و پشتیبانی از وب سایت

پس از آنکه وب سایت مورد نظر از سوی شرکت های طراحی وب سایت در کرج، طراحی و پیاده سازی شد. باید از اطلاعات و داده های وب سایت پشتیبانی شود. بدون پشتیبانی منظم و دقیق، فعالیت وب سایت با مشکل مواجه خواهد شد؛ و از طرفی، ممکن است برخی اطلاعات یا امکانات موجود در وب سایت از دسترس خارج شوند. افراد متخصص و کاردان در این حوزه می توانند راهنمایی های لازم را ارائه کنند. با بروزرسانی، تعمیر و پشتیبانی از وب سایت، مخاطبین هدف شما در هر زمان و مکانی؛ امکان استفاده از امکانات وب سایت شما را خواهند داشت.

هزینه طراحی سایت در کرج

هزینه طراحی وب سایت بر اساس نوع سایت، امکانات، ویژگی های منحصربه‌فرد وب سایت و . . . برآورد می شود. در این بخش برخی از هزینه های ضروری در فرایند طراحی وب سایت اشاره می کنیم.

بررسی هزینه دامنه یا هاست در طراحی سایت

دامنه در واقع همان آدرس اینترنتی سایت شما می باشد که با پسوندهای متفاوت مانند .com، .ir و . . . ثبت می شود. هزینه دامنه ها با یکدیگر متفاوت می باشد که به صورت سالانه باید پرداخت شود. هاست یا میزبان، همان سیستم کامپیوتری است که به طور شبانه روزی به فضای اینترنت متصل است؛ و امکان ارائه سرویس به وب سایت شما را فراهم می کند. اینکه هاست شما در کدام کشور باشد؛ روی هزینه خرید هاست تاثیرگذار خواهد بود. برای آنکه کیفیت ارائه خدمات بسیار بالا باشد، بهتر است نسبت به خرید هاست مطمئن و معتبر اقدام کنید. هزینه هاست نیز به صورت سالانه یا ماهیانه قابل پرداخت می باشد.

هزینه طراحی سایت توسط سیستم مدیریت محتوا یا برنامه نویسی

به طور کلی، هزینه طراحی سایت در کرج به دو شکل بررسی می شود. هزینه طراحی سایت توسط سیستم های مدیریت محتوا و هزینه طراحی سایت از طریق زبان های کدنویسی. مسلماً هزینه یا تعرفه طراحی سایت توسط زبان برنامه نویسی، گران تر از سایر روش های طراحی سایت می باشد. با توجه به نوع فعالیت و کسب و کار خود می توانید یکی از روش های طراحی سایت را انتخاب کنید.

هزینه تولید و انتشار محتوا

اگر وب سایت طراحی شده در شرکت طراحی سایت، نیاز به محتوای متنی یا ویدیویی جذاب و مفید داشت؛ حتماً باید بودجه کافی برای این حوزه نیز در نظر بگیرید. از افراد متخصص در این حوزه نیز می توانید برای تولید و انتشار محتوای یونیک و با کیفیت کمک بگیرید.

برآورد هزینه سئو در فرایند طراحی وب سایت

در صورت عدم اجرای تکنیک های سئو در فرایند طراحی وب سایت در کرج، موفقیت سایت شما به حداقل می رسد؛ برای آنکه وب سایت شما در میان وب سایت رقبا و همچنین صفحه اول نتایج جستجوی مرورگرها رتبه خوبی داشته باشد؛ باید از متخصصین کاربلد در حوزه سئو کمک بگیرید. افراد حاذق در این حوزه، برای افزایش رتبه وب سایت شما به طور ارگانیک، فعالیت های مستمر و حرفه ای خواهند داشت. حتماً هزینه ای نیز بابت ارائه چنین خدماتی از شما دریافت خواهند کرد.

هزینه پشتیبانی و بروزرسانی وب سایت

طراحی سایت در کرج بدون پشتیبانی یا بروزرسانی اطلاعات، فرایند کامل و موفقی نخواهد بود. حتماً برای افزایش بازدید از وب سایت و حضور بیشتر کاربران، بودجه کافی جهت پشتیبانی از وب سایت در نظر بگیرید.

طراحی سایت در ایران وبز

با توجه به اطلاعات داده شده، اگر شما هم از افرادی هستید که قصد ایجاد یک وب‌سایت برای کسب و کار خود دارید می توانید برای آشنایی بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان در ایران وبز در تماس باشید یا به صفحه طراحی سایت مراجعه کنید.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید