طراحی سایت در تهران

آشنایی با طراحی سایت در تهران

تعرفه طراحی سایت در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای آنکه با نکات مهم طراحی سایت بیشتر آشنا شوید، بهتر است این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.


فرایند طراحی سایت در تهران

طراحی سایت در تهران به شیوه ها و روش های متعددی انجام می شود. در واقع، طراحان وب سایت بر اساس نیاز و خواسته متقاضی، اقدام به طراحی و چیدمان بخش های مختلف صفحات وب سایت می کنند. طراحی و راه اندازی وب سایت؛ در حال حاضر یکی از مهمترین راه های کسب درآمد و معرفی محصول یا خدمات برای شرکت های مختلف به شمار می آید. طراحی سایت در تهران توسط افراد متخصص و کاردان در این حوزه انجام می شود. شاید در ظاهر طراحی و پیاده سازی وب سایت ساده و آسان به نظر برسد؛ در حالی که انجام برخی از مراحل طراحی وب سایت، نیازمند دانش و مهارت تخصصی است.

طراحی سایت در تهران

برای آنکه تعداد مخاطبین و بازدیدکنندگان وب سایت به مرور افزایش یابد، باید طراحی وب سایت در تهران به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی انجام شود. توصیه می کنیم حتما به دنبال شرکت های معتبر مهندسی در حوزه طراحی و راه اندازی سایت باشید؛ و با توجه به سابقه فعالیت و رزومه یا نمونه کارهای موفق شرکت، طراحی وب سایت خود را به آنها بسپارید. برای آنکه با روش های مختلف طراحی سایت، انواع وب سایت و همچنین فرایند برخی از سایت های پرکاربرد بیشتر آشنا شوید؛ پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

طراح سایت کیست؟

برای آنکه طراحی سایت در تهران به صورت اصولی و کاملا حرفه ای انجام شود، باید با وظایف و مهارت های طراح سایت آشنا شوید؛ تا با توجه به تخصص و مهارت او، طراحی و پیاده سازی وب سایت مورد نظر خود را به او بسپارید. طراح سایت با در نظر گرفتن حوزه فعالیت یک شرکت یا سازمان؛ طراحی اجزا و بخش های مختلف وب سایت را انجام می دهد. ضمن آنکه به جلوه های بصری و ظاهری وب سایت مانند رنگ صفحات یا لوگو، تعداد صفحات، نوع قلم، اشکال گرافیکی و . . . نیز توجه خواهد کرد. در واقع، طراح وب سایت باید بر کاربرپسند و جذاب بودن وب سایت اهمیت بیشتری قائل شود.

طراح سایت در تهران

توجه به چنین نکاتی، باعث طراحی نامناسب وب سایت خواهد شد؛ که در نتیجه، از میزان بازدهی و عملکرد وب سایت نیز به مرور زمان کاسته می شود. علاوه بر این، برخی از طراحان وب سایت در شرکت های طراحی سایت در تهران به زبان های  کدنویسی نیز مسلط می باشند. به کمک زبان های برنامه نویسی توسعه و ایجاد امکانات جدید و خاص برای وب سایت به شکل بهتری انجام خواهد شد. طراح سایت حرفه ای و کاربلد باید در کنار تسلط به زبان کدنویسی به طراحی زیبای نمای ظاهری و انتخاب قالب وب سایت نیز توجه کند. بدین شکل، از نظر سفارش دهندگان او فردی متخصص و کاردان معرفی خواهد شد.

انواع روش های طراحی سایت در تهران

روش های مختلفی جهت طراحی سایت در تهران وجود دارد. انتخاب نوع روش طراحی سایت به نوع شغل و کسب و کار شما بستگی دارد. ممکن است برخی وب سایت، صرفا جهت اطلاع رسانی طراحی و پیاده سازی شوند؛ که ممکن است تعامل زیادی  میان کاربران و مدیران وب سایت وجود نداشته باشد. بعضی از وب سایت ها، به معرفی شرکت یا سازمان و همچنین خدمات و محصولات آنها می پردازند. انتخاب هر یک از روش های طراحی وب سایت در تهران باید کاملا آگاهانه و هدفمند انجام شود تا درنهایت نتیجه مطلوب کسب شود.

انواع طراحی سایت

طراحی سایت داینامیک یا پویا (Dynamic Website)

یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین شیوه های طراحی سایت در تهران، طراحی وب سایت به روش داینامیک یا پویا می باشد. یکی از دلایل پرکاربرد بودن این شیوه، رشد و توسعه سیستم های مدیریت محتوا (CMS) می باشد. طراحی این نوع سایت ها بر اساس نیاز و خواسته مشتری انجام می شود و ضمنا مدیریت آنها نیز بسیار آسان و ساده است. مدیران و کاربران اصلی وب سایت می توانند به راحتی بخش های مختلف سایت را تغییر داده و امکانات جدیدی به سایت اضافه کنند. نکته مهم دیگر در خصوص طراحی سایت در تهران به شیوه داینامیک، امکان بروزرسانی محتوای وب سایت می باشد. بر اساس نوع فعالیت وب سایت می توانید، محتوا و اطلاعات وب سایت را تغییر داده و آنها را بروزرسانی کنید. وب سایت های داینامیک، از قابلیت کدنویسی سمت سرور برخوردارند؛ که معمولاً از زبان های برنامه نویسی ASP، PHP یا JavaScript نیز استفاده می شود.

انواع روش های طراحی سایت در تهران

طراحی وب سایت در تهران به روش استاتیک، در حال حاضر بسیار حرفه ای از سوی شرکت های مختلف و افراد متخصص انجام می شود. تمام معایب و نواقص وب سایت استاتیک در سایت های داینامیک برطرف شده است. از جمله اینکه، وب سایت های داینامیک، وب سایت تعاملی محسوب می شوند و امکان ایجاد و تعریف صفحات مختلف برای فعالیت بهتر وب سایت وجود دارد. باید یادآور شویم که حالت ریسپانسیو بودن وب سایت نیز در این شیوه از طراحی سایت به خوبی لحاظ شده است؛ و همچنین به دلیل کاربرپسند بودن این نوع سایت ها در میان موتورهای جستجو محبوبیت بیشتری دارند.

طراحی سایت استاتیک یا ایستا (Static Website )

طراحی سایت در تهران به روش استاتیک، یکی از روش های قدیمی و البته منسوخ شده می باشد. به این دلیل که در این شیوه طراحی سایت، تمامی اطلاعات درج شده در صفحات، ثابت می باشند. ضمن آنکه هیچ تعاملی میان کاربران و صفحات مختلف وب سایت وجود ندارد. به عنوان مثال: در این سبک از طراحی، بخشی به عنوان درج نظر یا پیشنهاد از سوی کاربر در نظر گرفته نمی شود. از سوی دیگر، وب سایت های طراحی شده به شیوۀ استاتیک به آسانی قابل تغییر و تحول نیستند. بیشتر از کدهای CSS و HTML برای طراحی و راه اندازی صفحات وب سایت استفاده می شود. ضمن آنکه این شیوه مناسب وب سایت های با صفحات زیاد نمی باشد. چرا که مدیریت و ساماندهی صفحات توسط وب مستر باید انجام شود و بسیار زمان بر خواهد بود.

طراحی سایت در تهران به شیوه استاتیک، به زمان و هزینه کمتری نیاز خواهد داشت. همچنین کمترین فضای میزبان یا هاست در این شیوه از طراحی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. البته هزینه پشتیبانی و تغییر صفحات آن بیشتر از سایر روش های طراحی می باشد. ضمناً امنیت وب سایت های استاتیک نیز بیشتر می باشد.

طراحی سایت در تهران به روش استاتیک طرفداران کمتری دارد!

طراحی سایت فلش (Flash Website)

طراحی سایت در تهران به روش دیگری به نام طراحی سایت فلش نیز انجام می شود. این نوع وب سایت ها بیشتر مورد توجه افراد معروف ( سیاستمداران، بازیگران یا ورزشکاران مشهور) یا فضاها و بناهای دیدنی می باشند. از نظر نمای ظاهری، سایت های فلش جذابیت فراوانی دارند؛ و به کمک ابزارها و زبان های برنامه نویسی مختلفی طراحی و راه اندازی می شوند. یکی از دلایلی که موتورهای جستجو در بررسی و تشخیص این نوع سایت ها با مشکل مواجه می شوند؛ عدم برخورداری از اصول و قوانین مشخص برای طراحی وب سایت می باشد. مدت زمان طراحی و ایجاد این نوع وب سایت ها بسیار طولانی می باشد؛ و از طرفی، سرعت لود یا بارگذاری صفحات مختلف وب سایت نیز پایین است. طراحی اجزا و اشکال گرافیکی در این نوع سایت ها بسیار بالا است. شاید همین ویژگی باعث استقبال هنرمندان از این نوع سایت ها شده است.

طراحی سایت در تهران توسط سیستم مدیریت محتوا (CMS)

طراحی سایت در تهران به کمک سیستم های مدیریت محتوا (CMS)، یکی از روش های رایج و پرکاربرد به شمار می آید. ضمن آنکه، این روش از طراحی سایت، مشابه روش طراحی سایت داینامیک نیز می باشد. پیش از آنکه سیستم های مدیریت محتوا جهت طراحی و راه اندازی وب سایت های مختلف، توسعه و گسترش یابند؛ بیشتر سایت ها بر اساس سیستم استاتیک طراحی و پیاده سازی می شدند؛ که در بخش قبلی برخی از معایب و کاستی های این روش را مطرح نمودیم. با روی کار آمدن سیستم مدیریت محتوا متن باز در فرایند طراحی سایت در تهران مانند وردپرس، جوملا و . . .؛ طراحی و مدیریت وب سایت نیز از سوی کاربران مختلف آسان و سریع انجام شد. سیستم های مدیریت محتوا متن باز یا Open Source مزایا و قابلیت های بیشتری نسبت به سایر برنامه های طراحی سایت دارند؛ که برخی از مهمترین آنها را عنوان خواهیم کرد.

  • غیر انحصاری بودن سیستم مدیریت محتوا در طراحی سایت در تهران
  • طراحی سریع و آسان با صرف زمان و هزینه کمتر
  • برخورداری از امنیت و سرعت بالا
  • امکان استفاده از Frameworks جهت ایجاد قالب مناسب در فرایند طراحی وب سایت در تهران
  • ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن وب سایت در دستگاه های دیجیتال مختلف
  • قابلیت مدیریت آسان و سریع بخش های مختلف توسط کاربران
سیستم مدیریت محتوا

سیستم های مدیریت محتوا پرطرفدار 

طراحی سایت در تهران، توسط سیستم های مدیریت محتوا مختلفی ممکن است انجام شود. در این بخش از مقاله به معرفی برخی از پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) اشاره خواهیم کرد.

وردپرس (WordPress)

یکی از بهترین و پیشرفته ترین سیستم های مدیریت محتوا متن باز در حال حاضر، وردپرس می باشد. بیش از نیمی از وب سایت های فعال در دنیا توسط این سیستم طراحی و پیاده سازی شده اند. به همین دلیل است که؛ قابلیت های و امکانات این نوع برنامه نسبت به سایر برنامه های طراحی سایت، روز به روز در حال توسعه و پیشرفته شدن است. در وردپرس امکان نصب افزونه و افزایش امکانات وب سایت به راحتی وجود خواهد داشت. به آسانی می توانید یک وب سایت شخصی یا عادی را به یک وب سایت فروشگاهی یا شرکتی تبدیل کنید. تنها با نصب افزونه مناسب این ویژگی ها به وب سایت شما افزوده می شوند. با توجه به متنوع بودن افزونه ها، امکان درج قابلیت های مختلف در وب سایت توسط کاربران وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر، قالب های بسیار متعددی در این سیستم تعریف شده اند؛ که بر اساس نوع فعالیت شرکت یا سازمان، می توانید قالب مناسب را انتخاب کنید. باید خاطر نشان کنیم که وردپرس بر پایه زبان کدنویسی سمت سرور php طراحی و توسعه داده شده است؛ ضمن آنکه در این سیستم از Database یا پایگاه داده MySQL استفاده گردیده است. با کمک این نوع سیستم، طراحی و اجرای وب سایت های مختلف از جمله فروشگاهی، شرکتی، شخصی، نمایشگاهی و . . . وجود خواهد داشت.

جوملا (Joomla)

دومین سیستم مدیریت محتوا پرطرفدار در فرایند طراحی وب سایت در تهران، سیستم مدیریت محتوا جوملا می باشد. جوملا نیز مانند وردپرس سیستم متن باز و بر پایه زبان کدنویسی php می باشد؛ که از پایگاه داده MySQL نیز استفاده می کند. برخی از قابلیت ها و امکانات این سیستم سرعت لود بالای صفحات وب سایت، امکان ایجاد فهرست های خودکار، ارسال خبر به واسطۀ فعالیت قالب RSS و . . . می باشند. در این سیستم ابزارها به سه دسته کلی تقسیم می شوند که؛ ماژول ها، کامپونِنت ها و همچنین پلاگین ها. برای طراحی ظاهر وب سایت توسط سیستم جوملا، باید از ماژول ها استفاده کنید.

جوملا در طراحی سایت

از کامپوننت ها نیز جهت پیکربندی امکانات و قابلیت های جدید وب سایت استفاده خواهید کرد؛ البته برای آنکه کامپوننت ها در وب سایت نمایش داده شوند، باید از ماژول ها استفاده کنید. پلاگین ها نیز از دیگر ابزارهای مهم و سیستمی محسوب می شوند که بر اساس نوع سایت، از آنها نیز استفاده می شود. در مقایسه با سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس این سیستم از ابزارها و قابلیت های به روز کمتری برخوردار است. هر چند طرفداران خاص خود را در سراسر جهان دارد!

دروپال (Drupal)

بر اساس نیاز و خواسته کاربر، ممکن است طراحی وب سایت در تهران توسط سیستم دروپال انجام شود. دروپال مانند سایر سیستم های متن باز بر پایه php طراحی و ساخته شده است. به نسبت سیستم وردپرس و جوملا، وب سایت های فعال کمتری توسط دروپال طراحی و اجرا شده اند. هر چند، قابلیت ها و امکانات این سیستم با توجه به پویا بودن آن، به روز و پیشرفته است. طراح سایت، بر اساس یکی از سیستم های مدیریت محتوا اقدام به طراحی و پیاده سازی وب سایت مورد نظر شما خواهد کرد. در حال حاضر، بیشتر طراحان سایت، از سیستم مدیریت محتوا وردپرس برای طراحی و اجرای وب سایت های مختلف استفاده می کنند.

طراح سایت جهت افزایش بازدید و تعداد مخاطبین واقعی وب سایت، باید نکات مهمی را در طول طراحی وب سایت در نظر بگیرد. نکات بسیار مهمی که میزان موفقیت وب سایت شما را نسبت به رقبا افزایش خواهد داد. در بخش بعدی مقاله به برخی از نکات مهم در فرایند طراحی سایت در تهران اشاره خواهیم کرد.

سیستم دروپال

نکات مهم در طراحی سایت 

پیاده سازی اصول سئو در فرایند طراحی وب سایت در تهران

برای آنکه وب سایت شما در صفحات اول نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرد، باید اقدام به بهینه سازی موتورهای جستجو کنید. بدین ترتیب، بازدید و ترافیک ورودی وب سایت شما به طور اُرگانیک افزایش خواهد یافت. سئو و تکنیک های مهم آن یکی از مهمترین گزینه های بازاریابی آنلاین به شمار می آیند. از سوی دیگر، حتما باید اصول و استانداردهای برنامه نویسی را در ایجاد وب سایت در نظر بگیرید. موتورهای جستجو به طور اتومات به دنبال وب سایت هایی هستند که اطلاعات صفحات آنها کاملاً با کیفیت و ارزشمند باشد. ضمن آنکه بر اساس مباحث و اصول سئو، این محتواها در وب سایت باید منتشر شوند؛ تا دسترسی موتورهای جستجو به سایت شما سریع و آسان باشد.

طراحی گرافیک و انتخاب رنگ و فونت مناسب 

یکی از پارامترها و نکات مهم در فرایند طراحی وب سایت در تهران، توجه به گرافیک وب سایت می باشد. مبحث مهمی که باعث جذب و ماندگاری بیشتر مخاطبین هدف شما در وب سایت خواهد شد. از سوی دیگر، وب سایت شما را حرفه ای جلوه خواهد داد. در واقع، باید متناسب با حوزه فعالیت خود از اشکال و طرح های گرافیکی در فرایند طراحی سایت در تهران استفاده کنید؛ تا بدین شکل، زیبایی و جذابیت صفحات وب سایت خود را افزایش دهید. پیشنهاد می کنیم، حتما در انتخاب رنگ، فونت، نوع طراحی ها و . . . در صفحه اول وب سایت دقت نظر بیشتری داشته باشید. چرا که مخاطبین هدف شما در اولین بازدید با صفحه اول سایت شما مواجه خواهند شد. اگر تجربه و مهارت کافی در این حوزه را ندارید، حتماً از گرافیست های حرفه ای و کاربلد راهنمایی بخواهید.

سئو در طراحی سایت

اهمیت افزایش سرعت بارگذاری صفحات مختلف در طراحی سایت در تهران

بالا بودن سرعت نمایش صفحات مختلف وب سایت در مرورگرهای مختلف، یکی دیگر از عوامل مهم موفقیت وب سایت شما خواهد بود! در صورتی که سرعت لود یا بارگذاری صفحات وب سایت کم باشد، مطمئناً از میزان بازدید وب سایت شما نیز کاسته می شود. کاربران اصلی شما به دنبال دسترسی سریع به اطلاعات و داده های مختلف می باشند. از همین رو، باید تلاش کنید تا در اسرع وقت نیاز آنها را در فضای اینترنت فراهم کنید. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، استفاده از تصاویر و ویدیوهای کم حجم، بهینه سازی کدهای برنامه نویسی، انتخاب فونت و اشکال گرافیک مناسب؛ از جمله مواردی هستند که می توانند به افزایش سرعت بارگذاری وب سایت کمک کنند.

تطبیق و بررسی میزان موفقیت وب سایت در مرورگرهای مختلف

طراحی وب سایت در تهران باید برای تمام مرورگرها لحاظ شود. یعنی، وب سایت الزاماً برای مرورگر گوگل طراحی و راه اندازی نشود! کاربران زیادی هستند که از مرورگرهای مختلف برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند؛ از همین رو، باید در طراحی وب سایت به این نکته توجه داشته باشید. باید مطمئن باشید که وب سایت شما برای تمام مرورگرها مانند فایرفاکس، اُپرا، گوگل و . . . عملکرد مناسبی دارد.

انتشار محتوای جذاب و با کیفیت

باید در انتخاب و انتشار نوع محتوا در فرایند طراحی سایت در تهران، دقت نظر و توجه زیادی داشته باشید. وب سایت هایی که از محتواهای تکراری و کپی شده استفاده می کنند؛ به ندرت در صفحات اول نتایج موتورهای جستجو دیده می شوند. یکی از مهمترین عوامل افزایش بازدید از وب سایت، انتشار محتواهای با کیفیت و منحصربه‌فرد در صفحات مختلف وب سایت می باشد. تهیه و تولید محتوای ویدیویی، انیمیشن، تصاویر با کیفیت، پادکست می تواند به جذب بیشتر مخاطبین هدف، کمک کند.

محتوای جذاب برای سایت

توجه به نیاز و خواسته کاربران در طراحی سایت 

طراحی سایت در تهران، بهتر است بر پایه نیاز و تقاضای مشتریان هدف انجام گیرد. توجه به نیاز مخاطبین و رفع نیاز آنها، باعث عملکرد بهتر وب سایت در موتورهای جستجو خواهد شد. ضمن آنکه، جامعه هدف بیشتری به سمت وب سایت شما سوق داده می شوند.

افزایش امنیت وب سایت 

طراحی وب سایت باید کاملا اصولی انجام شود تا امنیت اطلاعات و داده های وب سایت نیز لحاظ شود. هکرهای زیادی هستند که با نفوذ به اطلاعات وب سایت های مختلف، اختلال در فعالیت وب سایت ها ایجاد می کنند. این ویژگی برای آن دسته از وب سایت هایی که اطلاعات محرمانه و حساب کاربری مخاطبین را ذخیره می کنند؛ بسیار قابل توجه و مهم خواهد بود.

انتخاب دامنه و هاست مناسب در طراحی سایت در تهران

یکی از اصلی ترین مراحل در فرایند طراحی سایت در تهران، انتخاب دامنه و هاست مناسب برای وب سایت است. باید در انتخاب دامنه به ویژه نام دامنه، دقت زیادی داشته باشید. نام دامنه باید کوتاه و منحصربه‌فرد باشد تا در ذهن مخاطبین ماندگار شود. همچنین هاست و میزبان مناسبی برای وب سایت خود در نظر بگیرید. فضای ذخیره اطلاعات در بستر اینترنت، باید کاملاً اَمن و مطمئن باشد.

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب سایت 

هنگام سفارش وب سایت به متخصصین طراحی سایت در تهران، به ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن سایت تاکید کنید! ریسپانسیو بودن وب سایت بدین معنا است که؛ تمام امکانات و قابلیت های سایت شما در تمام دستگاه های دیجیتال مانند گوشی همراه، تبلت و لپ تاپ در دسترس باشد. وب سایت هایی که چنین ویژگی در آن ها لحاظ نشده باشد، طبیعتا بازدید از آنها نیز کمتر خواهد شد. وب سایت فعال نیاز به پشتیبانی مستمر دارد!

ریسپانسیو کردن سایت

پشتیبانی از وب سایت در فرایند طراحی وب سایت در تهران

بدون پشتیبانی و بروزرسانی وب سایت، از فعالیت و موفقیت وب سایت شما به مرور زمان در مرورگرهای مختلف کاسته می شود. حتماً هنگام سفارش طراحی سایت، حتما به این نکته نیز توجه کنید. اگر تجربه و آگاهی کافی در این حوزه را ندارید، بهتر است انجام این مرحله را نیز به طراح یا کدنویس وب سایت بسپارید. پشتیبانی مداوم و بروزرسانی منظم وب سایت، باعث افزایش میزان بازدید و جذب مخاطبین خواهد شد.

تعرفه طراحی سایت در تهران 

قیمت طراحی وب سایت در تهران با توجه به ویژگی ها و قابلیت های وب سایت و البته حوزه فعالیت شما متفاوت است. نوع وب سایت، قیمت قالب انتخاب شده، نوع تکنیک های پیاده سازی شده در وب سایت بر قیمت اصلی وب سایت طراحی شده؛ تاثیر خواهند گذاشت.

طراحی سایت در ایران وبز

طراحی سایت باتوجه به سلیقه افراد و حوزه کاری آن ها و با توجه به تمام اصول سئو رعایت می شود. اطلاعات‌داده‌شده ممکن است برای بسیاری از افراد کافی نباشدبنابراین برای آشنایی بیشتر با شرایط و ویژگی های طراحی سایت در تهران می توانید به صفحه ی طراحی سایت مراجعه کنید.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید