تیزر تبلیغاتی

آشنایی با تیزر تبلیغاتی

برای ساخت تیزر تبلیغاتی، باید به مراحل و نحوۀ انجام آن آشنایی کامل داشت تا در نهایت، تیزر تبلیغاتی پر مخاطب و البته اثرگذار تولید شود. تیزرهای تبلیغاتی در حال حاضر بیشترین طیف مخاطبین را در رسانه‌های مختلف به خود تخصیص داده‌اند که برخی از آنها را می‌توان در تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرد.ساخت تیزر تبلیغاتی

برای شناخته شدن و پیشی گرفتن از رُقبای تجاری، باید به دنبال بهترین و خاص‌ترین نوع تبلیغات باشید. اغلب کسب و کارهای مدرن یا سنتی، در حال حاضر، تبلیغات گسترده و متنوعی برای معرفی برند و خدمات خود انجام می‌دهند. در واقع، اصلی‌ترین و برترین راهکار شناخته شدن و معروف شدن در میان طیف گستردۀ مخاطبین هدف، استفاده از تبلیغات مختلف به ویژه، تبلیغات دیداری و تصویری است! یکی از روش‌های تبلیغات موثر و پربازده، ساخت تیزر تبلیغاتی در سطح ملی یا جهانی است! تیزر تبلیغاتی ساخته شده، ممکن است در خصوص معرفی محصول، خدمات، سازمان یا شرکت، برند یا یک رویداد جمعی باشد.

اغلب تیزرهای تبلیغاتی در رسانه‌های پرمخاطب مانند تلویزیون، شبکه‌های مجازی و . . . پخش می‌شوند. با ساخت تیزر تبلیغاتی منحصربه‌فرد و کاملاً حرفه‌ای، مطمئناً افراد و مشتریان هدف بیشتری جذب کسب و کار شما خواهند شد. بنابراین، نحوه و مراحل ساخت تیزر یا ویدئو تبلیغاتی بسیار مهم خواهد بود. یکی از نکات مهمی که باید هنگام طراحی و ساخت ویدئو تبلیغاتی به آن توجه نمایید، نحوۀ ارسال پیام تیزر به مخاطبین هدف است.


ساخت تیزر تبلیغاتی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

 مرحلۀ اول / مشخص کردن هدف جهت ساخت ویدئو تبلیغاتی

پیش از آنکه، شروع به کار کنید، باید هدف اصلی خود را از ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص نمایید!

با تعیین هدف، مسیر ساخت و تولید تیزر نیز هدفمند و روشن خواهد شد. توصیه می‌کنیم،برای اهداف مختلف، تیزرهای تبلیغاتی مُجزا و جداگانه طراحی و تولید کنید. به این خاطر که، زمان پخش تیزرها کوتاه بوده و با در نظر گرفتن چند هدف در یک تیزر، پیام و مقصود اصلی تیزر تبلیغاتی، به مخاطبین به شیوۀ صحیح منتقل نمی‌شود!

به طور کلی، صاحبان کسب و کار با توجه به موارد زیر اقدام به تهیۀ تیزرهای تبلیغاتی می‌کنند:

 • افزایش میزان جذب مشتریان هدف
 • معرفی محصول، برند یا خدمات
 •  افزایش میزان ترافیک اینترنتی
 •  ویدئوی آموزشی برای مشتریان
 •  افزایش میزان فروش محصول

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

 مرحلۀ دوم/ تعیین موضع اصلی داستان تیزر تبلیغاتی

پس از آنکه هدف خود را از ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص نمودید، باید موضع اصلی تیزر ویدئویی را نیز مشخص نمایید. ممکن است قصد معرفی برند یا شرکت خود را داشته باشید یا می‌خواهید از طریق تیزر، مخاطبین هدف خود را تشویق به انجام کاری کنید!

در هر صورت، باید در هنگام تولید تیزر آگهی، نسبت مشخص کردن موضع اصلی دقت زیادی داشته باشید تا پیام شما به درستی به مخاطبین منتقل شود. در این بخش، برخی از انواع گرایش‌های مختلف جهت تولید تیزر تبلیغاتی را عنوان خواهیم کرد.

 • معرفی یک برند، شرکت یا رویداد
 • بیان مسئله/ارائۀ راه‌حل
 • معرفی و نمایش کامل قابلیت‌های یک محصول
 • آگاهی بخشیدن به مخاطبین
 • ایجاد سرگرمی و هیجان
 • تشویق مخاطبین جهت انجام دادن یک کار

 مرحلۀ سوم/ مشخص شدن نوع لَحن در تیزر تبلیغاتی

تعیین نوع لَحن و نوع بیان یکی دیگر از مهمترین مراحل ساخت ویدئو تبلیغاتی است. با مشخص کردن موضع خود در مرحلۀ قبل، اینک باید نوع لحن ویدئو تبلیغاتی را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال، لحن شما می‌تواند مخاطب را بِخنداند، او را هیجان‌زده کند یا برای او سرگرم کننده باشد! متناسب بودن نوع جهت‌گیری و نوع لحن، می‌تواند در موفقیت ویدئو ساخته شده، اثرگذار باشد. برخی از لحن‌هایی که ممکن است در تولید تیزر تبلیغاتی لحاظ شوند، شامل:

 • لحن سرگرم کننده
 • لحن کُمدی یا شوخی
 • لحن ضروری یا اِضطراری
 • لحن تَجمُلی یا لوکس
 • لحن گفتگو محور
 • لحن آموزنده و آگاهی‌دهنده

تعیین موضع اصلی داستان جهت ساخت تیزر تبلیغاتی

 مرحلۀ چهارم/ تعیین مدت زمان پخش ویدئو تبلیغاتی

پیش از آنکه، سناریو و داستان تیزر آگهی خود را بنویسید، باید زمان نمایش تیزر را مشخص کنید. برای آنکه مدت زمان نمایش تیزر تبلیغاتی به درستی تعیین شود، بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:

فضایی که قرار است تیزر در آن نمایش داده شود را مشخص کنید. برای مثال، رسانۀ موردنظر تلویزیون است یا وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی و . . . ؟

هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی چیست؟ معرفی محصول یا برند؟ افزایش ترافیک ورودی وب سایت؟

میزان بودجه‌ای که برای ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص شده است را در نظر بگیرید و با توجه به بودجۀ تعیین شده، مدت زمان تیزر را مشخص کنید.

متناسب با هدف، نوع موضع اصلی و همچنین لحن بیان، مدت زمان خود تیزر را تعیین کنید. معمولاً ویدئوهای تبلیغاتی که در وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و سایر رسانه‌های آنلاین بارگذاری می‌شوند، مدت زمان بیشتری نسبت به ویدئوهای تبلیغاتی تلویزیون دارند!


تعیین مدت زمان پخش ویدئو جهت ساخت تیزر تبلیغاتی

 مرحلۀ پنجم/انتخاب نوع سبک تیزر تبلیغاتی

گام بعدی که باید به درستی انجام شود، مشخص کردن نوع سبک دیداری تیزر تبلیغاتی است. سبک‌های دیداری یا شیوۀ نمایش مختلفی می‌توانید جهت ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص کنید که برخی از آنها را در این بخش عنوان خواهیم کرد:

 •  بکاربردن انیمیشن
 • استفاده از تصاویر یا عناصر واقعی زندگی یا جلوه‌های ویژه
 • دعوت از بازیگران مبتدی یا حرفه‌ای جهت اجرای پروژه
 •  بکار بردن تبلت یا گوشی که در واقع، نوعی نمایش تکمیلی می‌باشد و دربردارندۀ صدا و حرکت خواهد بود.
 •  استفاده از ویدئوهای آماده

در صورت تمایل می‌توانید ویدئوهای خود را از ترکیب چند سبک تهیه کنید. برای آنکه در این مرحله موفق عمل کنید، باید تمام مراحل ذکر شده تا پیش از این مرحله را با دقت بررسی نمایید و بر اساس مراحل انجام شده، سبک خود را انتخاب کنید.


 مرحلۀ ششم/ ترسیم طرح و ایدۀ اصلی تیزر آگهی

برای ترسیم و پیاده‌سازی ایدۀ خود، در اولین گام باید اقدام به نوشتن یک پاراگراف از طرح کلی و ایدۀ خود نمایید. یعنی این پاراگراف، شامل دیدگاه کلی و مفهوم اصلی ایدۀ شما باشد، سپس داستان یا سناریو به طور خلاصه ترسیم خواهد شد. با انجام این کار، دید روشن نسبت به تیزر آگهی و ابعاد مختلف آن خواهید داشت. پس از این مرحله، به جزئیات داستان بپردازید، یعنی مواردی چون: تجهیزات مورد نیاز، محصول، تعداد و ویژگی شخصیت‌ها، نوع و تعداد صحنه‌های ویدئو و در نهایت، آخرین صحنه یا تصویری که مخاطب از تیزر در ذهن خواهد داشت، چیست؟ و او چه احساسی خواهد داشت؟


 مرحلۀ هفتم/نحوۀ نوشتن فیلمنامۀ ویدئوی تبلیغاتی

به طور کلی، هر کارگردان یا فیلمنامه‌نویس، نحوۀ نوشتن متفاوتی و خاصی دارد. ضمن آنکه، قالب‌های فیلمنامه‌نویسی زیادی وجود دارند که برای طرح‌بندی فیلمنامه استفاده می‌شوند. در حالت کلی، طرح‌بندی فیلمنامه یا نحوۀ نوشتن فیلمنامه باید در بردارندۀ، تعداد صحنه‌ها، توصیف صحنه، زیر صدای ویدئو و . . . باشد. با انجام این مرحله، موارد غیر ضروری حذف خواهند شد و تمرکز شما را بر روی نکات و موارد ضروری بیشتر خواهد کرد.


 مرحلۀ هشتم/ ایجاد اِستوری‌بُرد مناسب

در این مرحله از ساخت تیزر تبلیغاتی، باید به سراغ فرد گرافیست، تصویرساز بروید تا با کمک و همکاری او، فیلمنامۀ خود را تبدیل به یک رسانۀ بصری کنید. در واقع، در این مرحله باید یک اِستوری بُرد قوی و جذاب ایجاد نمایید. بدین ترتیب، تمام ایده‌ها و طرح‌های شما در قالب یک تصویر اجرا خواهند شد. با وجود استوری برد، تمام شخصیت‌ها و بازیگران تیزر تبلیغاتی، از نحوۀ انجام کار مطلع شده و عملکرد بهتری خواهند داشت.


چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید