تیزر تبلیغاتی و شناخت بهتر آن

تیزر تبلیغاتی به‌عنوان یکی از روش‌های استاندارد و مناسب تبلیغات، موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. برای تولید این نوع تیزرها باید به مراحل و نحوه انجام آن آشنایی کامل داشت که در نهایت، تیزر تبلیغاتی پرمخاطب و البته اثرگذار تولید شود. تیزرهای تبلیغاتی در حال حاضر بیشترین طیف مخاطبین را در رسانه‌های مختلف به خود تخصیص داده‌اند که برخی از آن‌ها را می‌توان در تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرد.


ساخت تیزر تبلیغاتی

برای شناخته شدن و پیشی‌گرفتن از رُقبای تجاری، باید به دنبال بهترین و خاص‌ترین نوع تبلیغات باشید. اغلب کسب‌وکارهای مدرن یا سنتی، در حال حاضر، تبلیغات گسترده و متنوعی برای معرفی برند و خدمات خود انجام می‌دهند. در واقع، اصلی‌ترین و برترین راهکار شناخته شدن و معروف شدن در میان طیف گسترده‌ای از مخاطبین هدف، استفاده از تبلیغات مختلف به‌ویژه تبلیغات دیداری و تصویری است! یکی از روش‌های تبلیغات موثر و پربازده، ساخت تیزر تبلیغاتی در سطح ملی یا جهانی است!

تیزر تبلیغاتی ساخته شده، ممکن است که در خصوص معرفی محصول، خدمات، سازمان یا شرکت، برند یا یک رویداد جمعی باشد. اغلب تیزرهای تبلیغاتی در رسانه‌های پرمخاطب مانند تلویزیون، شبکه‌های مجازی و ... پخش می‌شوند. با ساخت تیزر تبلیغاتی منحصربه‌فرد و کاملا حرفه‌ای، مطمئنا افراد و مشتریان هدف بیشتری جذب کسب‌وکار شما خواهند شد. بنابراین، نحوه و مراحل ساخت تیزر یا ویدئو تبلیغاتی بسیار مهم خواهد بود. یکی از نکات مهمی که باید هنگام طراحی و ساخت ویدئو تبلیغاتی به آن توجه کنید، نحوه ارسال پیام تیزر به مخاطبین هدف است.

ساخت تیزرهای تبلیغاتی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی مراحل مخصوص به خودش را دارد. در قسمت ذیل هشت مرحله مهم برای تولید تیزرهای تبلیغاتی بیان شده‌اند.

مشخص‌کردن هدف جهت ساخت ویدئو تبلیغاتی

پیش از آنکه، شروع به کار کنید، باید هدف اصلی خود را از ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص کنید! با تعیین هدف، مسیر ساخت و تولید تیزر نیز هدفمند و روشن خواهد شد. توصیه می‌کنیم، برای اهداف مختلف، تیزرهای تبلیغاتی مجزا و جداگانه طراحی و تولید کنید. به این خاطر که زمان پخش تیزرها کوتاه بوده و با درنظرگرفتن چند هدف در یک تیزر، پیام و مقصود اصلی تیزر تبلیغاتی، به مخاطبین به شیوه صحیح منتقل نمی‌شود! به‌طورکلی، صاحبان کسب‌وکار باتوجه‌به موارد زیر اقدام به تهیه تیزرهای تبلیغاتی می‌کنند:

 • افزایش میزان جذب مشتریان هدف
 • معرفی محصول، برند یا خدمات
 • افزایش میزان ترافیک اینترنتی
 • ویدئوی آموزشی برای مشتریان
 • افزایش میزان فروش محصول

هدف

تعیین موضوع اصلی داستان تیزر تبلیغاتی

پس از آنکه هدف خود را از ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص کردید، باید موضوع اصلی تیزر ویدئویی را نیز مشخص کنید. ممکن است، قصد معرفی برند یا شرکت خود را داشته باشید یا می‌خواهید از طریق تیزر، مخاطبین هدف خود را تشویق به انجام کاری کنید. درهرصورت، باید در هنگام تولید تیزر آگهی، نسبت به مشخص‌کردن موضوع اصلی دقت زیادی داشته باشید که پیام شما به‌درستی به مخاطبین منتقل شود. در این بخش، برخی از انواع گرایش‌های مختلف جهت تولید تیزر تبلیغاتی را عنوان خواهیم کرد.

 • معرفی یک برند، شرکت یا رویداد
 • بیان مسئله یا ارائه راه‌حل
 • معرفی و نمایش کامل قابلیت‌های یک محصول
 • آگاهی بخشیدن به مخاطبین
 • ایجاد سرگرمی و هیجان
 • تشویق مخاطبین جهت انجام‌دادن یک کار

مشخص‌شدن نوع لَحن در تیزر تبلیغاتی

تعیین نوع لَحن و نوع بیان یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل ساخت ویدئو تبلیغاتی هستند. با مشخص‌کردن موضوع خود در مرحله قبل، اینک باید نوع لحن ویدئو تبلیغاتی را نیز مشخص کنید. به عنوان مثال، لحن شما می‌تواند، مخاطب را بِخنداند، او را هیجان‌زده کند یا برای او سرگرم‌کننده باشد! متناسب بودن نوع جهت‌گیری و نوع لحن، می‌تواند در موفقیت ویدئو ساخته شده، اثرگذار باشد. برخی از لحن‌هایی که ممکن است، در تولید تیزر تبلیغاتی لحاظ شوند، شامل موارد زیر هستند.

 • لحن سرگرم‌کننده
 • لحن کُمدی یا شوخی
 • لحن ضروری یا اِضطراری
 • لحن تَجمُلی یا لوکس
 • لحن گفتگو محور
 • لحن آموزنده و آگاهی‌دهنده

تعیین مدت‌زمان پخش ویدئو تبلیغاتی

پیش از آنکه، سناریو و داستان تیزر آگهی خود را بنویسید، باید زمان نمایش تیزر را مشخص کنید. برای آنکه مدت‌زمان نمایش تیزر تبلیغاتی به‌درستی تعیین شود، بهتر است که به موارد زیر توجه کنید.

 • فضایی که قرار است، تیزر در آن نمایش داده شود را مشخص کنید. برای مثال، رسانه موردنظر تلویزیون است یا وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی و...؟
 • هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی چیست؟ معرفی محصول یا برند؟ افزایش ترافیک ورودی وب سایت؟
 • میزان بودجه‌ای که برای ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص شده است را در نظر بگیرید و باتوجه‌به بودجه تعیین شده، مدت‌زمان تیزر را مشخص کنید.

متناسب با هدف، نوع موضوع اصلی و همچنین لحن بیان، مدت‌زمان تیزر را تعیین کنید. معمولا ویدئوهای تبلیغاتی که در وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و سایر رسانه‌های آنلاین بارگذاری می‌شوند، مدت‌زمان بیشتری نسبت به ویدئوهای تبلیغاتی تلویزیون دارند!

زمان بندی

انتخاب نوع سبک تیزر تبلیغاتی

گام بعدی که باید به‌درستی انجام شود، مشخص‌کردن نوع سبک دیداری تیزر تبلیغاتی است. سبک‌های دیداری مختلفی می‌توانید، جهت ساخت تیزر تبلیغاتی مشخص کنید که برخی از آن‌ها را در این بخش عنوان خواهیم کرد:

 • به‌کاربردن انیمیشن
 • استفاده از تصاویر یا عناصر واقعی زندگی یا جلوه‌های ویژه
 • دعوت از بازیگران مبتدی یا حرفه‌ای جهت اجرای پروژه
 • بکار بردن تبلت یا گوشی که در واقع، نوعی نمایش تکمیلی است و دربردارنده صدا و حرکت خواهد بود.
 • استفاده از ویدئوهای آماده

در صورت تمایل می‌توانید، ویدئوهای خود را از ترکیب چند سبک تهیه کنید. برای آنکه در این مرحله موفق عمل کنید، باید تمام مراحل ذکر شده تا پیش‌ازاین مرحله را با دقت بررسی کنید و بر اساس مراحل انجام شده، سبک خود را انتخاب کنید.

ترسیم طرح و ایده اصلی تیزر آگهی

برای ترسیم و پیاده‌سازی ایده خود، در اولین گام باید اقدام به نوشتن یک پاراگراف از طرح کلی و ایده خود کنید. یعنی این پاراگراف، شامل دیدگاه کلی و مفهوم اصلی ایده شما باشد، سپس داستان یا سناریو به طور خلاصه ترسیم خواهد شد. با انجام این کار، دید روشن نسبت به تیزر آگهی و ابعاد مختلف آن خواهید داشت. پس از این مرحله، به جزئیات داستان بپردازید، یعنی مواردی چون تجهیزات موردنیاز، محصول، تعداد و ویژگی شخصیت‌ها، نوع و تعداد صحنه‌های ویدئو و در نهایت، آخرین صحنه یا تصویری که مخاطب از تیزر در ذهن خواهد داشت، چیست؟ و او چه احساسی خواهد داشت؟

نحوه نوشتن فیلمنامه ویدئوی تبلیغاتی

به‌طورکلی، هر کارگردان یا فیلمنامه‌نویس، نحوه نوشتن متفاوت و خاصی دارد. ضمن آنکه، قالب‌های فیلمنامه‌نویسی زیادی وجود دارند که برای طرح‌بندی فیلمنامه استفاده می‌شوند. در حالت کلی، طرح‌بندی فیلمنامه یا نحوه نوشتن فیلمنامه باید دربردارنده، تعداد صحنه‌ها، توصیف صحنه، زیر صدای ویدئو و ... باشد. با انجام این مرحله، موارد غیرضروری حذف خواهند شد و تمرکز شما را روی نکات و موارد ضروری بیشتر خواهد کرد.

ایجاد اِستوری‌بُرد مناسب

در این مرحله از ساخت تیزر تبلیغاتی، باید به سراغ فرد گرافیست یا تصویرساز بروید که با کمک و همکاری او، فیلمنامه خود را تبدیل به یک رسانه بصری کنید. در واقع، در این مرحله باید یک اِستوری بُرد قوی و جذاب ایجاد کنید.
بدین ترتیب، تمام ایده‌ها و طرح‌های شما در قالب یک تصویر اجرا خواهند شد. با وجود استوری‌برد، تمام شخصیت‌ها و بازیگران تیزر تبلیغاتی، از نحوه انجام کار مطلع شده و عملکرد بهتری خواهند داشت.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می‌توانید، با ما در ارتباط  باشید:

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما
می‌توانید، درخواست خود را ثبت کنید.

شبکه‌های اجتماعی

از طریق شبکه‌های اجتماعی
نیز می‌توانید، با ما ارتباط داشته باشید.

تماس تلفنی

از طریق شماره‌های دفتر
نیز می‌توانید، با ما ارتباط داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می‌توانید، درخواست مشاوره کنید.

 

یا با ما از طریق تلفن یا ایمیل در ارتباط باشید.

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه‌های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید.