تولید محتوا متنی

آشنایی با تولید محتوا متنی

از نظر بسیاری از کارشناسان بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا متنی، هنوز شاهراه اصلی بازاریابی آنلاین به شمار می‌آید. محتوای متنی سئو شده و با کیفیت، نه تنها باعث رشد رتبه‌بندی وب سایت شما در گوگل خواهد شد، بلکه تعداد مخاطبین و مشتریان واقعی کسب و کار شما را نیز افزایش خواهد داد.روش های تولید محتوا متنی


یکی از برترین و موثرترین شیوه‌های بازاریابی آنلاین یا دیجیتال، تولید محتوا متنی ارزشمند و با کیفیت است. بیشتر کسب و کارها و شرکت‌های کوچک یا بزرگ برای آنکه مخاطبین و جامعه هدف خود را با خدمات و محصولاتشان بیشتر آشنا کنند، اقدام به تولید محتوا متنی مفید و کارآمد می‌کنند. بدین ترتیب، آگاهی و شناخت مخاطبین و مشتریان نسبت به ویژگی‌های محصولات و خدمات اینگونه شرکت‌ها و کسب و کارها افزایش یافته و اعتماد بیشتری به برند این مجموعه خواهند کرد.

با توجه به منابعی که قصد انتشار محتوای متنی را دارند، باید استراتژی و دستورالعمل محتوا را در نظر گرفت. اگر از محتوای تولید شده در شبکه‌های مجازی پر بازدید مانند اینستاگرام، یوتیوب و . . . استفاده می‌کنید باید برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شما در تولید محتوا نسبت به وب سایت‌های منتشر کننده محتوای متنی متفاوت باشد. با توجه به اینکه، در وب سایت‌ها نیز ممکن است محتوا به عنوان مقاله، وبلاگ و . . . قابلیت انتشار داشته باشد. در نتیجه، باید بر اساس ویژگی هر یک از منابع منتشر کننده، محتوا متنی تولید شود.


تولید محتوا متنی

اهمیت رعایت اصول و قوانین سئو در تولید محتوا متنی

جالب اینکه ارتباط و اعتماد بین مخاطبین و صاحبان کسب و کارهای مختلف در بستر اینترنت، به واسطۀ انتشار محتواهای متنی قوی و ارزشمند، به شکل بهتر و عمیق‌تری ایجاد و حفظ خواهد شد. در فرایند تولید محتوا متنی، علاوه بر اهمیت بخشیدن به نیاز و خواستۀ جامعه هدف و مخاطبین باید بر اصول و قواعد سئو نیز مسلط باشید. تسلط بر این تکنیک‌ها باعث افزایش رتبه‌بندی وب سایت شما در گوگل و همچنین ترافیک ورودی وب سایت شما خواهد شد.

برای مثال، اگر در خصوص بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ محتوای سئو شده و منحصربه‌فرد تهیه و در وب سایت منتشر کنید، گوگل به دلیل رعایت اصول و قواعد سئو و همچنین تولید محتوای متنی قوی و مفید، وب سایت شما را به مخاطبین هدفتان پیشنهاد خواهد کرد. در حقیقت، وب سایت شما در صفحۀ اول جستجوی گوگل و در میان سایر رقبا رتبۀ بهتری خواهد داشت. با توجه به چنین عملکرد موفقی، کاربران بیشتری جذب وب سایت شما خواهند شد. در نتیجه، با حفظ چنین استراتژی و برنامه‌ریزی دقیقی، به مرور زمان به تعداد کاربران و مشتریان شما افزوده خواهد شد.


انواع تولید محتوا متنی

بر اساس نوع استفاده و کاربردی که محتوا متنی دارد، این نوع محتوا در انواع مختلفی تقسیم‌بندی شده است که برخی از آنها را در این بخش بیان خواهیم کرد.

  •  محتوا وب سایت
  •  محتوا پیامک
  •  محتوا شبکه‌های اجتماعی
  •  محتوا رپورتاژ آگهی
  •  ترجمه
  •  اخبار و . . .

انواع تولید محتوا متنی

فرایند تولید محتوا متنی


 شناخت مخاطبین و اهمیت به پرسونای مشتری

پیش از آنکه شروع به نگارش و استفاده از کلمات کلیدی در محتوا متنی کنید، باید نسبت به پرسونای جامعه هدف و مشتریان شناخت کافی داشته باشید. عدم توجه به این موضوع، در واقع، عدم توجه به نیاز و خواستۀ مشتریان واقعی است! تولید محتوا متنی باید بر اساس پاسخگوی نیاز مخاطبین هدف باشد، در این صورت، هیچ بازخورد مثبتی از سوی مخاطبان و جامعه هدف نخواهید داشت. نسبت به ویژگی‌های جامعه هدف خود یعنی سن، تحصیلات، شغل، محل زندگی و . . . باید اطلاعات دقیق و کافی در اختیار داشته باشید. برای کسب اطلاعات و آگاهی کافی در این خصوص، بهتر است با کارفرما و سفارش‌دهندۀ محتوا متنی در ارتباط باشید تا محتوا متنی قوی و اثرگذار تهیه کنید.


 تدوین استراتژی و هدف‌گذاری مشخص

پس از آنکه اطلاعات کافی نسبت به مخاطبان و مشتریان خود کسب نمودید، اینک باید نسبت به تدوین استراتژی قوی و برنامه‌ریزی دقیق اقدام کنید. اگر قصد تولید محتوا متنی مفید و ارزشمند را دارید، بهتر است هدفمند و بر اساس قواعد مشخص برنامۀ خود را پیش ببرید. بدین ترتیب، میزان اثرگذاری محتوای متنی شما بر جامعه مخاطبانتان بیشتر و تعداد مخاطبین جدید شما نیز افزایش خواهد یافت.


 بکارگیری کلمات کلیدی مناسب

برای آنکه محتوای متنی تولید شده از سوی شما در اختیار کاربران و مخاطبان هدف شما قرار گیرد، باید از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای متنی استفاده کنید. برای یافتن کلمات کلیدی اصلی و مرتبط بهتر است از ابزارهای جستجو کلمه کلیدی استفاده نمایید. از طرفی، می‌توانید از پیشنهادات مرورگر گوگل یا بررسی وب سایت رقبا به بیشترین کلمات جستجو شده و بر بازدید نیز دسترسی داشته باشید. از سوی دیگر، باید کلمات و عبارات کلیدی را در موقعیت مناسبی از متن به کار ببرید تا هنگام جستجو در مرورگرهای مختلف، محتوای متنی شما به کاربران پیشنهاد شود. برای موفقیت بیشتر در این بخش، بهتر است اصول سئو را در محتوای متنی رعایت کنید.


 دسته‌بندی موضوع و عناوین محتوا

بهترین محتوا متنی، محتوایی است که ساختار یکپارچه و منسجمی داشته باشد. بدین معنا که نویسنده نقطۀ شروع و پایان محتوا را به خوبی مشخص کند. دسته‌بندی موضوعات و عناوین در محتوا باعث ایجاد ساختار هدفمند و یکپارچه در متن شما خواهد شد. اینکه با چه موضوعی محتوا شروع شده و شامل چه بخش‌ها و عناوینی خواهد بود! باعث افزایش حس کنجکاوی مخاطب و همچنین مطالعۀ تمام مقاله از سوی او خواهد شد.


 نگارش متن محتوا

اینک با توجه به در نظر گرفتن مراحل قبل، باید اقدام به نگارش متن اصلی محتوا کنید. پیش از آنکه نگارش متن را شروع کنید، بهتر است در خصوص موضوع اصلی محتوا، ایده‌پردازی قوی داشته باشید. نگارش محتوا متنی منحصربه‌فرد و جذاب همراه با خلاقیت نویسنده شکل می‌گیرد.

از سوی دیگر، هنگام نوشتن متن محتوا باید اصول و علائم نگارشی و املائی را در نظر بگیرید. متن نوشته شده با توجه به پرسونای مخاطب باید لحنی مناسب و قابل درک داشته باشد. در حین نگارش متن، به نیازها و علایق مخاطبان خود توجه کنید تا بهترین و بیشترین بازخورد مثبت را از آنها دریافت کنید.


مراحل تولید محتوا متنی

 بازبینی و ویرایش متن محتوا

پس از نگارش کل متن محتوا، لازم است آن را مجدداً مطالعه کرده و ایرادات نگارشی یا املائی را ویرایش کنید. این قسمت، یکی از مهمترین قسمت‌های فرایند تولید محتوا متنی به شمار می‌آید. چرا که در صورت وجود ایرادات نوشتاری یا عدم استفادۀ درست از علائم و کلمات کلیدی، باعث کاهش بازدید از وب سایت شما خواهد شد.


 درج تصاویر و عکس‌های با کیفیت

استفاده از عکس‌ها و تصاویر با کیفیت و واضح نیز باعث افزایش جذابیت بصری محتوای شما خواهد شد. تصاویری که مرتبط با متن انتخاب و در میان پاراگراف‌های مختلف محتوا درج خواهند شد.

 انتشار محتوا


پس از آنکه تمام مراحل ذکر شده را با دقت انجام دادید، اینک باید مهمترین و اصلی‌ترین مرحله را انجام دهید. پس از تولید محتوا متنی، باید آن را در وب سایت یا سایر منابع مورد نظر خود انتشار دهید. بدین ترتیب، متن تهیه شده با توجه به رعایت اصول و قوانین سئو و همچنین در نظر گرفتن دستورالعمل‌های سایر پلتفرم‌های مبتنی بر وب، در اختیار کاربران و مخاطبان هدف قرار می‌گیرد.


چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید