پشتیبانی اینستاگرام و آشنایی با آن

پشتیبانی اینستاگرام از الزامات داشتن یک صفحه اینستاگرامی موفق است. اگر به هر دلیلی صفحه اینستاگرام یا حساب کاربری شما در اینستاگرام با مشکلاتی مانند هَک شدن، بلاک شدن و ... مواجه شده است، بهترین راهکار ارسال گزارش به پشتیبانی اینستاگرام است. راه‌ و روش‌های زیادی جهت ارسال گزارش وجود دارند که در این مقاله به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.


اینستاگرام فضایی محبوب و پرطرف‌دار

 اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرف‌دار و محبوب در میان میلیون‌ها نفر کاربر در سراسر دنیا محسوب می‌شود. بسیاری از کاربران از فضای پرمخاطب اینستاگرام به‌عنوان فضای تبلیغات کسب‌وکار خود و بازاریابی دیجیتال بهره می‌برند. بنابراین، برای این دسته از افراد، نحوه برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام در مواقع ضروری، بسیار پراهمیت است. درصورتی‌که پشتیبانی حساب کاربری اینستاگرام به‌درستی انجام شود، میزان بازدهی و رتبه پیج در اینستاگرام افزایش خواهد یافت.

هنگام کار با محیط اینستاگرام مانند سایر اپلیکیشن‌ها، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد که برای رفع مشکلات فنی پیش آمده، باید با پشتیبانی برنامه اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. در واقع، سیستم اینستاگرام باید برای حل مشکل پیش آمده راه‌حل اصولی به شما معرفی کند. در این مقاله به برخی از روش‌های برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام اشاره خواهیم کرد.

نحوه تماس با پشتیبانی اینستاگرام

پیش از آنکه اقدام به برقراری ارتباط با پشتیبان اینستاگرام کنید، بهتر است بدانید، راه‌حل و راهکار اصولی بسیاری از مشکلات پیش‌آمده در محیط اینستاگرام در سایت این اپلیکیشن و در بخش راهنمای برنامه، معرفی شده‌اند. بنابراین، بهتر است که پیش از هر کاری، نکات و موارد ذکر شده در این بخش‌ها را مطالعه کرده و چنانچه، راهکار مناسبی جهت رفع مشکل ارائه نشده بود، نسبت به انجام هر یک از راه‌حل‌ها و روش‌های ذکر شده در این بخش، اقدام کنید.

پشتیبانی از اینستاگرام

برقراری ارتباط از سایت یا برنامه اینستاگرام

روش‌ ساده و آسان جهت برقراری ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام، تماس از طریق قسمت Help است. برای شروع، وارد سایت اینستاگرام شوید و در قسمت نوار آدرس (Address bar) مرورگر، آدرس اینترنتی help.instagram.com را وارد کنید. با ورود به این صفحه از سایت اینستاگرام، بخش زیادی از راهکارهای اساسی و کاربردی جهت رفع مشکلات رایج و متداول اینستاگرام به شما معرفی خواهند شد که مطابق با مشکل موجود، راه‌حل خود را خواهید یافت.

مطالعه مشکلات اپلیکیشن اینستاگرام به زبان‌های مختلف امکان‌پذیر است. اگر تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارید، نگران نباشید! با انتخاب زبان فارسی، می‌توانید به‌راحتی راه‌حل‌های ارائه شده را مطالعه کرده و بر اساس نوع مشکل، راه‌حل خود را بیابید. برای فعال‌کردن زبان فارسی، روی گزینه Privacy and Security کلیک کرده و سپس زبان فارسی را انتخاب کنید.

ضمن آنکه، در سایت اینستاگرام می‌توانید، از بخش Report مشکل پیش‌آمده را به پشتیبانی اینستاگرام گزارش کرده و پس از آن، منتظر دریافت پاسخ صحیح بمانید. در این مرحله، برخی از گزارش‌ها به شکل زیر تعریف شده‌اند که متناسب با مشکل پیش‌آمده می‌توانید، یکی از آن‌ها را انتخاب و به تیم پشتیبانی ارسال کنید.

Hacked Account

درصورتی‌که حساب کاربری در اینستاگرام هَک شده باشد، باید برای ارسال گزارش این گزینه را انتخاب کنید.

Impersonation Account

درصورتی‌که اطلاعات یا هویت جعلی در برنامه اینستاگرام وجود داشته باشد، جهت ارسال گزارش به پشتیبان باید این گزینه را انتخاب کنید.

Underage Children

فعالیت افراد زیر 13 سال در اپلیکیشن اینستاگرام ممنوع است. اگر حساب کاربری یا پیج فعال متعلق به افراد زیر 13 سال را مشاهده کردید، با انتخاب این گزینه، فعالیت چنین حساب کاربری را به تیم پشتیبانی اینستاگرام ارسال کنید.

Hate Accounts

اگر با حساب کاربری که مطالب نژادپرستانه یا غیراخلاقی در اینستاگرام منتشر می‌کند، مواجه شدید، بهترین راهکار انتخاب این گزینه و ارسال گزارش تخلف این پیج است.

Exposed Information Private

چنانچه حساب کاربری یا پیج فعال در اینستاگرام حق کپی‌رایت و حقوق معنوی یک کاربر یا کمپانی را رعایت نمی‌کند، می‌توان با انتخاب این گزینه، گزارش تخلف او را به پشتیبانی اینستاگرام ارسال کرد.

Self-Injury

برخی از افراد در حساب کاربری خود، اقدام به انتشار پست‌هایی می‌کنند که در آن‌ها به طور شفاف به جسم خود آسیب می‌زنند. با انتخاب کردن این گزینه، تخلف این افراد را به تیم پشتیبان اینستاگرام ارسال خواهید کرد.

Abuse & Spam

هرگونه توهین، آزار و اذیت با انتخاب این گزینه به پشتیبان ارسال خواهد شد.

Exploitation

اگر فردی در اینستاگرام، در خصوص قاچاق انسان یا موارد این‌چنینی فعالیت داشته باشد، می‌توانید با انتخاب این گزینه تخلف او را به گروه پشتیبانی برنامه اینستاگرام گزارش دهید.

پشتیبانی از مشکلات در اینستاگرام

Others Types of Reports

چنانچه مشکل پیش‌آمده در صفحه اینستاگرام شما، شامل هیچ یک از موارد بالا نبود، جهت ارسال گزارش می‌توان این گزینه را انتخاب کرد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که گزارش شما باید دربردارنده دلیل منطقی باشد. پس از آنکه یکی از گزینه‌های موردنظر را انتخاب کردید، یک فرم یا پنجره باز می‌شود که در این فرم باید اطلاعات درخواستی را به طور مختصر و دقیق ثبت کنید. پس از تکمیل فرم درخواستی، روی گزینه Send کلیک کنید و منتظر رفع مشکل از سوی اینستاگرام باشید. چنانچه مشکل تا یک هفته بعد رفع نشد، می‌توانید مجددا پیام و گزارش خود را به پشتیبانی ارسال کنید.

اپلیکیشن اینستاگرام

بسیاری از کاربران از طریق برنامه اینستاگرام وارد آن می‌شوند. برای ارسال گزارش به پشتیبانی این برنامه، باید مراحل زیر را انجام دهید.

پس از ورود به برنامه، از طریق پروفایل شخصی خود وارد بخش Setting شوید. در این بخش، گزینه Help را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب این گزینه، سایر گزینه‌ها نیز نمایش داده می‌شوند.

در این مرحله، باید گزینه Report a Problem را انتخاب کنید که مرحله بعد فعال شود. در پنجره ظاهر شده، روی عبارت Report a Problem کلیک کرده و سپس مشکل پیش‌آمده را تایپ کنید. پس از آنکه گزارش از سوی شما ارسال شد، پاسخ تیم پشتیبانی در بخش Notification این برنامه قرار خواهد گرفت. با مراجعه به این قسمت، راه‌حل مشکل شما عنوان شده است.

نکته مهم: بهتر است، متن تایپ شده به زبان انگلیسی باشد که دراسرع‌وقت نسبت به گزارش ارسالی از سوی شما، پاسخ داده شود. ضمن آنکه، علاوه بر متن بیانِ مشکل، می‌توانید از پیام‌ها و خطاهای ظاهر شده در اینستاگرام عکس گرفته و آن‌ها را ضمیمه متن خود کنید. بدین نحو، تیم پشتیبانی برنامه اینستاگرام دقیق‌تر مشکل پیش‌آمده را آنالیز و نحوه رفع آن را بیان می‌کنند.

برقراری ارتباط از طریق برنامه توییتر (twitter)

اگر در برنامه توییتر حساب کاربری دارید، می‌توانید از طریق این برنامه با پشتیبان اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. برنامه اینستاگرام علاوه بر صفحه اینستاگرام، یک صفحه توییتر نیز دارد که از طریق این برنامه، کاربران می‌توانند با کارشناسان واحد پشتیبانی برنامه اینستاگرام تماس برقرار کنند. برای انجام این کار، کافی است که مراحل زیر را انجام دهید.

پس از ورود به‌ حساب کاربری خود در برنامه Twitter، وارد قسمت Direct Message شوید و سپس در این قسمت آیدی یا حساب کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید. در نهایت، پیام و درخواست خود را تایپ کرده و سپس ارسال کنید.

ارسال ایمیل (Email) به پشتیبانی اینستاگرام

راه‌حل بعدی، ارسال پیام به تیم پشتیبانی اینستاگرام از طریق ایمیل است. کاربران اینستاگرام می‌توانند، از طریق آدرس ایمیل Support@instagram.com با کارشناسان و تیم پشتیبانی برنامه ارتباط برقرار کنند و بدین شکل، درخواست و گزارش خطای پیش‌آمده را به آن‌ها ارسال کنند.

هر چند، به دلیل بالا بودن حجم ایمیل‌های ارسالی از سوی کاربران به تیم پشتیبانی، دریافت پاسخ سریع امکان‌پذیر نیست و حتی در مواقعی، پاسخی به ایمیل شما داده نمی‌شود! بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم یکی دیگر از روش‌های مطرح شده در این مقاله را بررسی و اجرا کنید که سریع‌تر به راه‌حل موردنظر برسید.

برقراری ارتباط از طریق برنامه فیس‌بوک (Facebook)

شبکه اجتماعی پرمخاطب و پرطرف‌دار فیس‌بوک، یکی دیگر از برنامه‌هایی است که از طریق آن می‌توانید، مشکل اینستاگرام خود را به پشتیبانی برنامه اینستاگرام گزارش کرده و پاسخ دقیق دریافت کنید. برای انجام این کار باید در ابتدا وارد آدرس facebook.com/ InstagramEnglish شوید.

در مرحله بعد روی گزینه Message کلیک کنید و سپس در ادامه، متن پیام خود را به زبان انگلیسی تایپ کرده و دکمه ارسال را بزنید. بدین ترتیب، گزارش شما از طریق اپلیکیشن فیس‌بوک به تیم پشتیبانی اینستاگرام ارسال خواهد شد.

اهمیت تماس در اینستاگرام

تماس با پشتیبانی اینستاگرام

راه دیگری که امکان برقراری تماس با پشتیبانی برنامه اینستاگرام را برای کاربران فراهم خواهد کرد، استفاده از تلفن تماس 4800-543-650-1 است. این شماره تماس، شماره‌ای است که به دلیل فعال‌بودن در کشور آمریکا، دسترسی برای کاربران ایرانی کمی دشوار است! ضمن آنکه، جهت بیان گزارش و پیام خود، باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم، از این گزینه به‌عنوان آخرین راهکار جهت رفع مشکلات اینستاگرام خود استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم، در مواقعی که بدون دلیل، صفحه شخصی شما غیرفعال یا Disable می‌شود یا صفحه اینستاگرام با مشکل هَک شدن مواجه می‌شود، از این روش استفاده کنید. همچنین ممکن است، در برخی موارد، افراد به دلیل فالو یا آنفالو کردن‌های پشت‌سرهم پیج‌های مختلف و به دلیل عدم توجه به قوانین اینستاگرام، حساب کاربری آن‌ها از سوی پشتیبانی برنامه اینستاگرام بلاک شود. در صورت بروز چنین مشکلاتی، می‌توانید مشکل خود را به پشتیبان گزارش دهید.

حتما به این نکته توجه داشته باشید که هیچ رُبات پشتیبانی اینستاگرام در این برنامه یا سایر اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. متاسفانه بسیاری از ربات‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی پر طرف‌دار، غیرمعتبر و خطرناک هستند و ممکن است که حساب کاربری شما را دچار مشکل کنند. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم که برای حل مشکلات و رفع خطاهای پیش‌آمده در اینستاگرام هرگز سراغ ربات‌های جعلی و مخرب نروید.

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می‌توانید، با ما در ارتباط  باشید:

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما
می‌توانید، درخواست خود را ثبت کنید.

شبکه‌های اجتماعی

از طریق شبکه‌های اجتماعی
نیز می‌توانید، با ما ارتباط داشته باشید.

تماس تلفنی

از طریق شماره‌های دفتر
نیز می‌توانید، با ما ارتباط داشته باشید.

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می‌توانید، درخواست مشاوره کنید.

 

یا با ما از طریق تلفن یا ایمیل در ارتباط باشید.

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه‌های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید.