طراحی سایت اقساطی

فرایند طراحی سایت اقساطی


اگر بودجه کافی و لازم جهت طراحی سایت حرفه ای و با کیفیت را ندارید! حتماً در اولین فرصت اقدام به سفارش طراحی سایت اقساطی کنید.طراحی سایت اقساطی


طراحی سایت اقساطی برای بسیاری از کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای نوپا، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. به این دلیل که برخی از مشاغل برای فعالیت در فضای اینترنت، بودجه کافی نداشته؛ و با پرداخت اقساطی، می توانند اقدام به راه اندازی وب سایت مورد نظر کنند.

همانطور که می دانید، فعالیت در بستر اینترنت و افزایش درآمد از این طریق، یکی از اهداف مهم مشاغل مختلف تلقی می شود. از همین رو، بیشتر کسب و کارها برای رقابت بیشتر با همتایان خود در فضای اینترنت و همچنین ارائه بهتر محصولات و خدمات گسترده؛ وب سایت های آنلاین و حرفه ای طراحی و پیاده سازی می کنند.


طراحی سایت اقساطی

طراحی سایت اقساطی از سوی شرکت های مختلف مهندسی و همچنین از سوی مهندسین متخصص این حوزه انجام می شود. با توجه به نیاز و خواسته مشتری، آنها نسبت به طراحی انواع وب سایت شخصی، فروشگاهی، شرکتی و . . . اقدام خواهند کرد. البته برای آنکه وب سایت شما فعالیت مستمر و کارآمد داشته باشد، باید به اجرای برخی دستورالعمل ها نیز بپردازید. از جمله بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو یا سئو، طراحی UI و UX مناسب؛ همچنین استفاده از افزونه های کاربردی و به روز، انتشار محتوای باکیفیت و مخاطب پسند.

فرایند طراحی وب سایت اقساطی همانند فرایند طراحی وب سایت به صورت نقد یا پرداخت یکجا می باشد؛ از همین رو، نگرانی از لحاظ کم و کاستی در نوع و روش طراحی سایت نخواهید داشت. طبق قرارداد منعقد شده میان شرکت مُجری و سفارش دهنده وب سایت؛ تمام مراحل طراحی سایت به صورت اصولی و دقیق انجام می شود.


طراحی سایت اقساطی مناسب چه کسب و کارهایی است؟

در میان بسیاری از مشاغل مختلف، برخی از آنها نیاز اساسی به طراحی وب سایت اقساطی دارند؛ تا بدین طریق خدمات و محصولات آنها با کیفیت بهتری به مخاطبین هدف معرفی شود.


استارتاپ ها


طراحی سایت اقساطی برای استارتاپ ها، بسیار مهم می باشد. معمولاً استارتاپ ها در ابتدای فعالیت خود بودجه کافی برای طراحی و راه اندازی وب سایت را ندارند؛ به همین خاطر، بیشتر آنها سفارش طراحی سایت حرفه ای و با کیفیت را به شرکت هایی می دهند که؛ از شرایط پرداخت اقساطی جهت طراحی سایت برخوردار باشند. از سوی دیگر، با حفظ بودجه خود می توانند به توسعه و رشد کسب و کار جدید خود در زمینه های دیگر بپردازند. با توجه به نیاز و خواسته آنها، طراح سایت حرفه ای، اقدام به طراحی و پیاده سازی وب سایت استارتاپی خواهد کرد.


کسب و کارهای جدید


طراحی وب سایت اقساطی برای کسب و کارهای نوپا و جدید نیز از سوی شرکت های مختلف انجام می شود. بیشتر کسب و کارهای جدید، حضور فیزیکی در جامعه ندارند و تنها به واسطۀ فعالیت در فضای اینترنت؛ قصد معرفی محصول یا خدمات خود را خواهند داشت. بنابراین، طراحی سایت حرفه ای و کارآمد برای آنها به صورت اقساطی، عملی بسیار مناسب و پرسود خواهد بود. با توجه به اینکه، با کمترین بودجه و همچنین در زمان بسیار اندک، به سود و فروش بالا می رسند؛ و در نهایت نسبت به رقبای خود اعتبار بیشتری در میان مشتریان کسب خواهند کرد.


طراحی سایت اقساطی مناسب چه کسب و کارهایی است؟

طراحی سایت اقساطی برای سایر مشاغل

ارتقا وب سایت قدیمی


طراحی سایت اقساطی برای شرکت ها یا افرادی که قصد ارتقا وب سایت خود را دارند؛ بسیار مناسب است. آنها می توانند وب سایت قدیمی خود را به یک وب سایت کاملاً حرفه ای و مخاطب پسند تبدیل کنند؛ بدون اینکه هزینه زیادی به صورت یکجا پرداخت نمایند. افزودن امکانات و قابلیت های جدید، بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، درج یا انتشار محتواهای جذاب و مفید و . . . . از جمله مواردی هستند که باعث ارتقا بیشتر وب سایت قدیمی خواهند شد.


طراحی سایت برای مشاغل قدیمی با بودجه کم


طراحی وب سایت اقساطی برای کسب و کارهای قدیمی که بودجه کمی دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود. آن دسته از مشاغل قدیمی که می خواهند در بستر اینترنت فعالیت مستمر و پر بازده داشته باشند؛ این مدل از طراحی سایت برای آنها بسیار مطلوب خواهد بود. با طراحی وب سایت فروشگاهی یا شرکتی می توانند محصولات و خدمات خود را به طور گسترده به مشتریان معرفی کنند.

جالب اینکه بسیاری از مشاغل سنتی و قدیمی نیز از چنین پیشنهاد و برنامه ای استقبال کرده اند؛ و بدین طریق، به کسب درآمد بالا رسیده اند. از طرفی، بدون محدودیت مکانی و زمانی اقدام به فروش محصولات خود به سایر شهرها و کشورها نموده اند. بدین ترتیب، تبدیل به یک برند معتبر داخلی یا خارجی خواهند شد.


طراحی سایت اقساطی برای سایر کسب و کارها

وب سایت اختصاصی با پرداخت اقساطی و به صرفه!

طراحی سایت اقساطی به صورت اختصاصی


برخی از شرکت ها یا اشخاص حقیقی، قصد طراحی سایت اختصاصی با امکانات و قابلیت های ویژه دارند.

طراحی سایت اقساطی به این دسته از افراد نیز پیشنهاد می شود. به این دلیل که در حالت کلی، طراحی سایت اختصاصی از سوی شرکت های مختلف، نیاز به بودجه و هزینه بالایی خواهد داشت.

برای آنکه با توجه به نیاز و خواسته آنها، طراحی و راه اندازی وب سایت به صورت کاملا اختصاصی و حرفه ای انجام شود؛ این شیوه طراحی سایت به آنها توصیه می شود. با کسب درآمد از وب سایت اختصاصی، به مرور زمان، می توانند اقساط خود را به طور منظم بپردازند؛ ضمن آنکه در صورت نیاز می توانند؛ وب سایت خود را توسعه یا ارتقا بدهند.


ویژگی های طراحی سایت اقساطی


طراحی سایت اقساطی نیز مانند سایر روش های طراحی سایت از ویژگی های مهم برخوردار است. در این بخش از مقاله به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.


بهینه سازی وب سایت یا سئو


در فرایند طراحی وب سایت اقساطی، از تکنیک های سئو جهت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو استفاده می شود؛ به واسطۀ اجرای اصول سئو بر روی وب سایت، دسترسی کاربران به آدرس سایت و صفحات مختلف وب سایت سریع خواهد شد.

ضمن آنکه، در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو، وب سایت شما در رتبه بالاتری قرار می گیرد. این عملکرد باعث افزایش بازدید و ترافیک وب سایت می شود. اگر بهینه سازی وب سایت به درستی انجام نشود، مطمئناً عملکرد وب سایت نیز مطلوب و کارآمد نخواهد بود. از سوی دیگر، در صورت اجرای صحیح اصول سئو، موفقیت وب سایت شما در میان رقبا بیش از بیش دیده می شود.


ویژگی های طراحی سایت اقساطی

طراحی اختصاصی UI و UX


رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) در طراحی سایت اقساطی باید بسیار حرفه ای و اختصاصی انجام شود. در حالی که از المان ها و عناصر گرافیکی مناسب و جذاب برای زیباسازی ظاهر وب سایت استفاده می کنید؛ باید تجربه کاربری یا احساس خوبی در مخاطب هدف نیز ایجاد کنید. بدین شکل، کاربران واقعی مدت زمان بیشتری در وب سایت شما حضور خواهند داشت؛ و ضمناً از محیط وب سایت نیز لذت بیشتری خواهند برد. توجه به این نکات باعث افزایش رتبه شما در گوگل یا سایر موتورهای جستجو نیز خواهد شد.


اهمیت نوع لینک دهی، طراحی قالب و ریسپانسیو بودن در طراحی سایت اقساطی

انتخاب کلمات کلیدی مناسب و لینک دهی درست


یکی از ویژگی های مهم وب سایت موفق و کارآمد، استفاده از کلمات کلیدی و اصلی مناسب می باشد. با توجه به نوع کلماتی که از سوی مخاطبین هدف جستجو می شود کلمات کلیدی و اصلی خود را انتخاب کنید. بسیاری از سایت ها به دلیل عدم توجه به این ویژگی، رتبه و جایگاه کمتری نسبت به رقبا در موتورهای جستجو دارند.

نکتۀ مهم دیگری که در طراحی وب سایت اقساطی باید به آن توجه کنید؛ لینک دهی مناسب صفحات به یکدیگر است. در صورت اجرای صحیح این تکنیک، مطمئناً بازخورد و عملکرد وب سایت شما به مرور زمان موفقیت آمیز و مطلوب خواهد بود.


ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب سایت


مهمترین ویژگی که در فرایند طراحی وب سایت اقساطی باید به آن توجه کرد؛ ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب سایت می باشد. اهمیت به این ویژگی نیز باعث می شود؛ تا کاربران امکان استفاده از وب سایت توسط دستگاه های مختلف را داشته باشند. در صورت عدم برخورداری از چنین ویژگی، برخی از صفحات و امکانات وب سایت در دستگاه های دیجیتال مانند گوشی همراه یا تبلت؛ برای استفاده کاربران بارگذاری نخواهد شد. در نتیجه، بازدید از وب سایت نیز کاهش می یابد.


مراحل طراحی سایت اقساطی

طراحی و پیاده سازی قالب مناسب


برای آنکه طراحی سایت اقساطی به صورت حرفه ای و مدرن انجام شود؛ بهتر است از قالب های جدید یا اختصاصی استفاده کنید. بدین ترتیب، میزان جذابیت و کیفیت وب سایت شما نیز بیشتر می شود. قالب های استاندارد و متنوع زیادی در سیستم های مدیریت محتوا یا سایر روش های طراحی وب سایت وجود دارد. متناسب با حوزه فعالیت و کسب و کار خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کرده؛ سپس در طول فعالیت وب سایت آنها را ارتقا دهید.


نصب افزونه های پرکاربرد و جدید در طراحی سایت اقساطی

نصب و اجرای افزونه های کاربردی


برای بهتر و بیشتر دیده شدن وب سایت، حتماً از افزونه های پرکاربرد و مدرن در طراحی وب سایت اقساطی استفاده کنید. افزونه Yoast seo یکی از افزونه های پر قدرت و مهم در طراحی سایت است. WPForms یکی دیگر از افزونه های پرطرفدار و پرکاربرد؛ برای ایجاد صفحات تماس در اغلب سیستم های مدیریت محتوا به ویژه وردپرس به شمار می آید.

افزونه UPdraftPlus نیز از دیگر افزونه های پرکاربردی است که جهت پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس نوع وب سایت، می توانید از افزونه های مناسب و کارآمد استفاده کنید.


درج و انتشار محتوای با کیفیت و مناسب کسب و کار


در طراحی سایت اقساطی، حتماً به نوع و کیفیت محتواهای درج شده در وب سایت دقت کنید! متاسفانه بسیاری از وب سایت ها به دلیل عدم استفاده از محتوای ارزشمند و یونیک رتبه و جایگاه خوبی در موتورهای جستجو ندارند. برای آنکه فعالیت وب سایت به صورت مستمر با موفقیت همراه باشد؛ از محتواهای باکیفیت و کاربرپسند استفاده کنید. اگر در تهیه و انتشار محتوا به نیاز و سلیقه مخاطبین توجه کنید؛ قطعاً بازدید از وب سایت شما افزایش می یابد.


نصب افزونه های پرکاربرد و جدید در طراحی سایت اقساطی

تطبیق با انواع موتورهای جستجو و افزایش سرعت لود صفحات

سازگاری با موتورهای جستجو یا مرورگرهای مختلف


وب سایت حرفه ای و مخاطب پسند باید قابلیت سازگاری با مرورگرهای مختلف را داشته باشد. برخی از وب سایت ها تنها در مرورگرهای گوگل کروم یا اینترنت اکسپلورِر قابلیت بارگذاری دارند. این ویژگی به مرور زمان از میزان بازدید مخاطبین هدف می کاهد. ضمن آنکه، به عنوان یک نقص یا ایراد در وب سایت مطرح خواهد شد. از همین رو، پیشنهاد می کنیم حتماً وب سایت خود را طوری طراحی و راه اندازی کنید؛ که با موتورهای جستجو پرکاربرد و جدید سازگار باشد.


سرعت بارگذاری و لود بالای صفحات وب سایت


صفحات وب سایت به ویژه صفحه اول سایت در فرایند طراحی وب سایت اقساطی باید سرعت لود بالایی داشته باشند. مخاطبین هدف شما زمان اندکی برای حضور و فعالیت در سایت های مختلف را دارند. برای آنکه میزان بازدید و همچنین زمان حضور مخاطبین هدف در وب سایت شما بیشتر شود؛ بهتر است سرعت بارگذاری صفحات مختلف وب سایت خود را افزایش دهید.


دسترسی آسان و سریع کاربران به بخش های مختلف وب سایت

حتماً در طول طراحی سایت اقساطی به ساده بودن محیط وب سایت در عین جذاب بودن و منحصربه‌فرد بودن ظاهر وب سایت؛ توجه کنید. وب سایت های فعال زیادی هستند که جذابیت ظاهری بالایی دارند؛ اما دسترسی کاربر به قابلیت ها و امکانات وب سایت بسیار پیچیده و دشوار است! چنین طراحی، باعث سردرگمی و عدم رضایت کاربر از حضور در وب سایت شما خواهد شد.

برای آنکه ورودی و بازدید سایت و همچنین رضایت کاربران واقعی وب سایت شما بیشتر شود؛ حتماً دسترسی به قابلیت ها و امکانات مختلف وب سایت را برای کاربران آسان و سریع نمایید.


اهمیت سرعت لود صفحات در طراحی سایت اقساطی

فرایند طراحی سایت اقساطی


برای آنکه طراحی وب سایت اقساطی به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود؛ باید مراحل مختلفی را طی کنید. به نتیجه رساندن هر مرحله، یک گام شما را به وب سایت موفق نزدیک خواهد کرد. در این بخش از مقاله به نحوه و مراحل طراحی سایت می پردازیم؛ لطفا تا پایان مقاله همراه ما باشید.


مشخص کردن اهداف


مهمترین مرحله در فرایند طراحی سایت اقساطی، شناسایی اهداف مشتریان و مخاطبین هدف می باشد. بدون بررسی اهداف مشتریان، طراحی سایت هدفمند و پر بازده برای شما امکان پذیر نخواهد بود. انجام این مرحله با تعامل و برگزاری جلسات متعدد با سفارش دهنده صورت می گیرد.


  • اینکه چه نوع وب سایتی در نظر دارید؟
  • مخاطبین هدف شما چه طیفی از افراد جامعه هستند؟
  • معرفی سایت های رقبا و نوع فعالیت آنها؟
  • علاقه مندی ها و سلیقه مخاطبین هدف شما چگونه است؟

از جمله سوالاتی هستند که باید در این جلسات مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرند. در صورت ارائه پاسخ دقیق به این سوالات، مسیر و مراحل انجام پروژه به درستی و با سرعت مطلوب پایان خواهد یافت.


تعیین مدت زمان اجرای پروژه


پس از اینکه اهداف به صورت شفاف مشخص شدند؛ باید مدت زمان طراحی سایت اقساطی را مشخص کنید. در این مرحله ممکن است منابع مورد نیاز، تعداد صفحات وب سایت، ویژگی هر صفحه، زمان اجرای پروژه و . . . نیز بررسی شوند. معمولاً در این مرحله چارت یا نمودار زمانبندی شده طراحی می شود تا بدین طریق، مراحل و مدت زمان اجرای پروژه؛ به شکل بهتر و شفاف تری مشخص گردد.


فرایند طراحی سایت اقساطی

انجام سریع و دقیق طراحی سایت اقساطی با طراحی نقشه و فریم ورک سایت

ایجاد و طراحی نقشه سایت


پیاده سازی یا طراحی وب سایت اقساطی بدون نقشه روند بسیار کُند و مشکل سازی خواهد بود. با در نظر گرفتن اهداف و همچنین محدوده پروژه، می توان نسبت به طراحی نقشه سایت یا Map Site اقدام کرد. در این مرحله باید عناصر و صفحات باید مشخص شوند. ایده پردازی در این بخش از سوی طراحان وب سایت، بیشتر دیده می شود. ارتباط میان صفحات مختلف، نوع و ویژگی عناصر به کار رفته در سایت از مهمترین گزینه های نقشه سایت به شمار می آیند.

طراحی یا ساخت Wireframe در فرایند طراحی سایت اقساطی

پس از آنکه نقشه سایت را طراحی کردید، اینک باید طرح اولیه از سایت را به صورت دستی یا به کمک ابزارهای مختلف، ایجاد کنید. ابزارهایی مانند Adobe XD، Mockplus، Justinmind و . . . از جمله ابزارهای پرکاربرد در این حوزه محسوب می شوند. توسط این ابزارها، نحوۀ قرارگیری عناصر مختلف در صفحات وب سایت، نوع عملکرد آنها، شیوۀ برقراری ارتباط میان صفحات مشخص خواهد شد.


طراحی قالب مناسب برای سایت


طراحی قالب پیشرفته و کاربردی متناسب با سبک و رنگ برند شما انجام می شود. برای آنکه در فرایند طراحی وب سایت اقساطی به ظاهر و نمای وب سایت نیز توجه بیشتری شود؛ از قالب های حرفه ای و به روز استفاده خواهد شد. از تصاویر و اشکال گرافیکی بهینه در وب سایت استفاده می شود. ضمن آنکه، سادگی و جذاب بودن نوع طرح ها و رنگ ها نیز مدنظر خواهد بود.

اهمیت انتشار محتوای یونیک و جذاب در طراحی سایت اقساطی

تولید و انتشار محتوا


تهیه و تولید محتوا با کیفیت و مفید باعث تعامل بیشتر مخاطبین هدف با شما خواهد شد. نکتۀ قابل توجهی که بسیاری از افراد نسبت به انجام آن بی توجه هستند.

اگر محتوای خاصی برای وب سایت خود در نظر دارید، حتماً آنها را در اختیار طراح سایت یا تیم طراحی سایت اقساطی قرار دهید. بهتر است بر اساس اصول سئو، اقدام به تولید و انتشار محتوا در وب سایت کنید.

محتوای سئو شده، مسلماً میزان موفقیت وب سایت شما و همچنین افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو را در پی خواهد داشت. با تولید محتوا صوتی، تصویری، ویدئویی، متنی و . . . با کیفیت و کاربرپسند؛ میزان بازدید از وب سایت شما بیشتر خواهد شد. در نتیجه، دستیابی به اهدافتان نیز سریع تر شکل می گیرد. نکته مهم دیگری که برای تولید محتوا باید در نظر بگیرید، استفاده از کلمات کلیدی پرکاربرد به شیوۀ صحیح و درست می باشد. به هر میزان که از کلمات کلیدی و اصلی به طور دقیق و درست استفاده کنید؛ به همان مقدار دسترسی کاربران به محتوای وب سایت شما سریع تر و دقیق تر انجام می شود.


اهمیت انتشار محتوای یونیک و جذاب در طراحی سایت اقساطی

کدنویسی در طراحی وب سایت اقساطی


بعد از آنکه قالب وب سایت مشخص شد، مرحله بعد در طراحی سایت اقساطی، انجام مرحله کدنویسی است. در این مرحله برای توسعه وب سایت از کدهای برنامه نویسی HTML، CSS، PHP و . . . استفاده می شود. در این مرحله UI و UX مناسب باید برای وب سایت در نظر گرفته شود. انجام این مرحله بسیاری تخصصی بوده و معمولا توسط افراد مسلط به برنامه نویسی انجام خواهد شد. در صورت اجرای نادرست این مرحله، سرعت لود و بارگذاری بخش های مختلف وب سایت با مشکل مواجه می شود.

مراحل پایانی طراحی وب سایت اقساطی را با دقت انجام دهید!

تست و آزمایش


مرحله مهم دیگری که در فرایند طراحی وب سایت اقساطی به آن باید اشاره کرد؛ مرحله تست یا بازبینی وب سایت می باشد. پس از انجام درست و دقیق تمامی مراحل ذکر شده، باید پیش از اجرای نهایی پروژه؛ تمام بخش ها و قسمت های مختلف را تست کرد.

فعال بودن/نبودن لینک ها، صفحات، سرعت لود هر صفحه، کیفیت تصاویر و ویدئوها و . . . باید بررسی شده؛ و در صورت لزوم اشکالات موجود رفع و رجوع شوند.


راه اندازی نهایی وب سایت


آخرین مرحله از مراحل طراحی سایت اقساطی، اجرا و راه اندازی وب سایت بر روی مرورگرهای مختلف است. حتماً این مرحله را با دقت انجام دهید و پس از اجرای دقیق و درست پروژه؛ نحوه دسترسی به بخش های مختلف را به مشتری بازگو کنید. بدین ترتیب، مشتری و سفارش دهنده وب سایت، مدیریت بهتری بر وب سایت و عملکرد آن خواهد داشت.


پشتیبانی و بروزرسانی سایت


وب سایت های پر بازدید و پر ترافیک، وب سایت هایی هستند که؛ اطلاعات و داده های آنها به طور منظم در حال بروزرسانی است. مهمتر از همه، پشتیبانی خوبی از اطلاعات به طور صحیح و منظم انجام می شود. اگر مشتری نسبت به فرایند انجام این کار آگاهی کاملی ندارد! حتماً راهنمایی های لازم را در این خصوص به او ارائه کنید.

چرا که بدون انجام پشتیبانی یا بروزرسانی وب سایت، طراحی سایت اقساطی نیز چندان ثمربخش و کارآمد نخواهد بود!

چگونگی ارتباط با ما

از سه طریق می توانید با ما درارتباط داشته باشید
سه راه ساده

وب سایت مجموعه

از طریق صفحه تماس با ما می توانید درخواست خود را ثبت نمایید

شبکه اجتماعی

از طریق شبکه اجتماعی
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

تماس تلفنی

از طریق شماره های دفتر
نیز می توانید با ما ارتباط داشته باشید

نیاز به مشاوره دارید

از طریق صفحه ارتباط با ما
می توانید درخواست مشاوره نمایید.

 

یا با مااز طریق تلفن و یا ایمیل در ارتباط باشید

تماس بگیرید

02632285078

آدرس ایمیل ما

info@irwebs.com

شبکه های اجتماعی ما

بیشتر با ما در ارتباط باشید